Péče ruce II. ? nehty

V minulém díle jsme si řekli něco o tom, jak správně pečovat o ruce. Dnes se zaměříme na péči a úpravu nehtů.

Úprava nehtů

Před samotnou úpravou, z nehtů odstraníme lak odlakovačem. Nejvhodnější jsou odlakovače bez acetonu, které navíc obsahují i ochranné látky, vitamín E nebo lanolin.

Během úpravy pilníkem postupujeme ze strany do středu, až docílíme tvaru shodného s nehtovým lůžkem.

Na odstranění kůžičky (nikdy ji nestřiháme) nepoužíváme žádné ostré předměty, ale manikérské dřívko. Předejdeme tak vzniku nevábných a často bolestivých záděrů. Před samotnou procedurou ponoříme konečky prstů do vlažné vody pro lepší poddajnost. Kůžičku poté pomocí špachtličky jemně zatlačíme směrem ke kořeni nehtu.

Na závěr manikúry dlaně a hřbety rukou natřete speciálními přípravky, které ruce nejen vyživují, ale i ochrání před slunečním zářením.

Lakování

Lakováním nehty chráníte před vlivy vnějšího prostředí. Dnešní laky na nehty už neplní jen estetickou funkci. Nová generace laků je schopna cíleně se vypořádat s určitými problémy např. s třepícími se nerovnými či lámavými nehty.

Základem lakování je podkladový lak, který zabraňuje třepení či lámání. Umí se vyrovnat s ?nerovností? povrchu nehtů či podpořit jejich růst.

Barvu aplikujeme vždy ve dvou vrstvách. Celý proces zakončíme nanesením tzv. top laku, tj. tvrdšího, který zajistí dlouhodobost nátěru a lesk. Tuto poslední fází můžeme během několika dní opakovat, čímž docílíme obnovení živosti barev.

Jídlo a zdravé nehty

Nedostatek vitaminů má za následek lámavost, štěpení, mdlé a tenké nehty. Doporučuje se konzumovat ryby, obilné klíčky, játra, vejce nebo například slunečnicová semínka.

Lámavosti nehtů předejdeme díky konzumaci zeleniny, sezamových semen nebo mléčných výrobků.

Ten, jehož nehty jsou bledé, křehké a hrbolaté, trpí nedostatkem železa. Doporučuje se jíst brokolice, oříšky, ovesné vločky nebo játra.

http://zivotni-styl.wz.cz