Vánoční recepty a cukroví

Vánoční legendy o jmelí

Vánoční legendy o jmelí

Jmelí bílé (Viscum album lat.) ? stále zelená rostlina parazitující na stromech byla spojována s pohanskými obřady. Lidově zvané mejlí, omelí, mýlí, gmejl. Jmelí bylo symbolem života a ochranným talismanem. Byla mu přikládána moc vyvolat nebo udržet svazek mezi mužem a ženou.

Vánoční recepty I. ? cukroví

Vánoční recepty I. ? cukroví

V několika článcích přinášíme inspiraci pro vánoční tabuli. Hned v tom prvním se zaměříme na cukroví, recepty na rumkulky, marokánky, rafaelo či pusinky ocení nejedna hospodyňka a následně nejeden mlsoun.

Vánoční recepty II ? kapr

Vánoční recepty II ? kapr

V druhém díle vánočních receptů se zaměříme na tradiční štědrovečerní pokrm ? kapra. Pokud vás omrzela tradiční příprava ? v trojobalu, zkuste letos jeden z receptů, které přinášíme. Budete příjemně překvapeni.

Vánoční recepty III ? polévky

Vánoční recepty III ? polévky

Dnešní tipy na zpestření štědrovečerní tabule se týkají polévek. Podle našich receptů uvaříte jak klasickou vánoční polévku z kapra, tak i polévky netradiční ? krabí a tuňákovou.

Vánoční recepty IV ? cukroví podruhé

Vánoční recepty IV ? cukroví podruhé

Vzhledem k četným žádostem našich čtenářů a zejména čtenářek věnujeme ještě jeden díl vánočních receptů cukroví. Tentokrát si můžete obohatit vánoční stůl o medovníky, vánoční klubíčka, čokoládová kolečka a smažené cukroví.

Vánoční perníčky

Vánoční perníčky

Vánoční perníčky jsou další naší inspirací, kterou můžeme vyšperkovat Vánoce, máme-li dostatek chuti, času, případně malých pomocníků. Výsledek bude určitě stát za to.

Vánoční recepty V ? bramborový salát

Vánoční recepty V ? bramborový salát

Čtvrtý díl vánočních receptů se věnuje pochutině vskutku tradiční ? bramborovému salátu. A jak už se to stalo zvykem, připravili jsme pro vás recept nejen tradiční, ale můžete si vyzkoušet obohatit Vánoce bramborovým salátem nezvyklé, ale o to zajímavější chuti.

Vánoční cukroví I.

Vánoční cukroví I.

Připravili jsme pro vás několik receptů na vánoční cukroví, které připravujeme přibližně tři týdny před Štědrým dnem. To začínáme péci zázvorky, medvědí tlapky, perníčky.

Vánoční cukroví II.

Vánoční cukroví II.

Mezi další druhy cukroví, které bychom mohli začít péct je linecké cukroví. Do Vánoc se nám v krabici v chladu hezky rozleží, zůstane dlouho čerstvé a chutné.

Vánoční cukroví III.

Vánoční cukroví III.

Protože se vánoční svátky blíží máme pro vás připravené třetí část nápadů na vánoční cukroví ? tentokrát cukroví nepečené.


Zpět na přehled seriálů