Hádanky a úkoly

Hádanky a úkoly 1.

Hádanky a úkoly 1.

Dnes jsme pro vás připravili několik hádanek a úkolů, pro procvičení dedukce a logického myšlení. Takže chcete-li si potrénovat mozkové závity směle do toho. Výsledky přineseme za týden.

Hádanky a úkoly 2.

Hádanky a úkoly 2.

Dnes vás čeká druhý díl hádanek a úkolů, díky němuž si můžete zbystřit vaše logické uvažování. Výsledky přineseme opět za týden.

Hádanky a úkoly 3.

Hádanky a úkoly 3.

Třetí díl našeho seriálu pro bystré mozky přináší další trojici úkolů, které zájemcům procvičí logické uvažování.

Hádanky a úkoly 4.

Hádanky a úkoly 4.

Páteční sada logických úkolů je opět tady, takže se můžeme směle pustit do jejího řešení. Tentokrát budeme lovit medvěda, rozsvěcet a smažit topinky.

Hádanky a úkoly 5.

Hádanky a úkoly 5.

Ani tento pátek vás neochudíme o tradiční porci záhad a hlavolamů. Nejdříve se potrápíme s měřením času, pak se budeme plavit přes řeku a nakonec se budeme ucházet o královu pravdomluvnou dceru.

Hádanky a úkoly 6.

Hádanky a úkoly 6.

Šestý díl tradičních pátečních hádanek nás zavede nejdříve do kuchyně, kde budeme vařit vajíčko, následně na stavbu, tam je potřeba zvážit cihlu. Poslední zastavení nás čeká v přístavu na zaoceánské lodi.

Hádanky a úkoly 7.

Hádanky a úkoly 7.

Na konci týdne nás opět čeká několik hádanek, aby si náš mozek nepřipadal nevyužitý. Zavítáme na tržiště, zvážíme rytíře a pak se vydáme na strastiplnou cestu z Vejprt do Postoloprt.

Hádanky a úkoly 8.

Hádanky a úkoly 8.

V našem malém hádankářském seriálu jsme se už dostali k číslu osm. Nejdříve budeme míchat gin s tonikem, pak se společně s Pepou a Karlem přejíme jahodových knedlíků a na závěr spočítáme věk dědy Lebedy.

Hádanky a úkoly 9.

Hádanky a úkoly 9.

Logické úkoly a rébusy nás čekají i na konci tohoto týdne. Nejprve budeme skládat zápalky, hned na to odhalíme falešné zlaťáky a nakonec budeme po stole kroužit s mincemi.

Hádanky a úkoly 10.

Hádanky a úkoly 10.

Je tu opět pátek a s ním i další várka zajímavých oříšků, které se louskají důvtipem a logickým uvažováním. Tentokrát budeme přepravovat zásilku, počítat koně a lidi a nakonec se vydáme na špacír.

Hádanky a úkoly 11.

Hádanky a úkoly 11.

Ani dnes vás neochudíme o sérii hádanek a úloh k zamyšlení. Budeme měřit čas pomocí zápalných šňůr, pokusíme se osvobodit ze zajetí divochů a zjistíme, jak dlouho trvá kočkám konzumace myší.

Hádanky a úkoly 12.

Hádanky a úkoly 12.

I první červnový pátek je ve znamení hádanek a úkolů. Na začátek vyřešíme jeden gentlemanský problém lordů v hotelové recepci a dále máme za úkol vyřešit vraždu. Jako dezert budeme počítat nohy v autobuse.

Hádanky a úkoly 13.

Hádanky a úkoly 13.

Již jsme si zvykli zpestřit pátek několika hádankami či rébusy a ani dnešek nebude výjimkou. V první úloze navštívíme hodinu tělesné výchovy, následně budeme klást koberec na schody a do třetice se budeme učit cizím jazykům.

Hádanky a úkoly 14.

Hádanky a úkoly 14.

To nám ten týden utekl. Už tu máme opět pátek a další trojici úloh pro bystré mozky. V první úloze budeme dělit žemle, ve druhé počítat množství tabáku pro maxicigaretu a ve třetí navrhneme nejvhodnější způsob pro určení objemu broků.

Hádanky a úkoly 15.

Hádanky a úkoly 15.

I dnes vás poslední pracovní den týdne neochudíme o minisbírku matematických a logických hádanek. V té dnešní budeme přelévat vodu, měřit čas schůze a počítat zrnka pšenice.

Hádanky a úkoly 16.

Hádanky a úkoly 16.

Ani prázdniny nepřeruší náš seriál hádanek a úloh. Dnes se vmísíme do souboje dvou obrů, pomůžeme hlemýždi zjistit, kolik času mu zbývá k cíli a nakonec se projedeme rikšou s Džinem a Činem.

Hádanky a úkoly 17.

Hádanky a úkoly 17.

Dnešní hádanky budou ze dvou třetin historické. Věk matematika Diofanta byl úctyhodný, my ho ale spočítáme přesně. Dále budeme společně se sluhou vezíra kupovat ptáky. Ve třetí úloze budeme zjišťovat dvojciferné číslo.

Hádanky a úkoly 18.

Hádanky a úkoly 18.

Dnešní hádanky nás zavedou na motocyklový okruh, odtamtud se přesuneme k majáku a poslední zastávkou bude trh s vajíčky.

Hádanky a úkoly 19.

Hádanky a úkoly 19.

Další díl úkolů bystřících naše mozkové závity nás zavede k popletenému pokladníkovi, poté se vydáme na oběd do exotické restaurace a nakonec pomůžeme sčítacímu komisaři určit počet lidí v domě.

Hádanky a úkoly 20.

Hádanky a úkoly 20.

Ani jsme se nenadáli a jsme u dvacátého dílu úkolů na přemýšlení. Ty dnešní zahájíme určováním správného dne v týdnu, potom pojedeme na výlet se třemi kamarády a na konec ještě poplujeme parníkem.

Hádanky a úkoly 21.

Hádanky a úkoly 21.

Jednadvacáté pokračování hádanek, co bystří náš mozek nás zavede na palouk mezi rozličná zvířata. Pak budeme zkoumat stáří manželských dvojic a nakonec stravovací návyky indiánů.

Hádanky a úkoly 22.

Hádanky a úkoly 22.

Ani jsme se nenadáli, je tu opět pátek a s ním i tři oříšky k rozlousknutí. V prvním oříšku se skrývají počty Aniččiných zvířat. Druhý oříšek rozlouskneme, pokud poradíme Pepovi s cestou do školy. A při třetím louskání budeme lovit kapry.

Hádanky a úkoly 23.

Hádanky a úkoly 23.

Seriál hádanek a úkolů už se dostal k číslu dvacet tři. Minule jsme končili rybařením, a tím taky dnes začneme. Poté poradíme, jak má inspektor Colombo vyšetřit loupež. Nakonec vyřešíme rychlost žraní draků s různým počtem hlav.

Hádanky a úkoly 24.

Hádanky a úkoly 24.

V dnešním díle hádanek a úkolů se pokusíme rozsoudit obvinění knížete Vratislava, rozřešíme zápletku knedlíkové hostiny a jako zákusek navštívíme jednu pizzerii.

Hádanky a úkoly 25.

Hádanky a úkoly 25.

Dnes náš seriál s hádankami a úkoly slaví malé jubileum. V prvním a třetím úkolu budeme dvě hledat různá zapeklitá čísla, ve zbývajícím se vydáme s Janou nakupovat ubrusy.


Zpět na přehled seriálů