Začínáme lyžovat

Začínáme lyžovat

S výukou lyžování u dítěte lze začít zhruba od tří let. V tomto věku bývá dítě většinou připraveno fyzicky, ale nemusí být psychicky. Odborníci se většinou shodují, že ideální věk je okolo 4 let věku dítěte. Je ovšem velmi důležité posuzovat schopnosti a možnosti dítěte individuálně ? každé dítě je jiné.

Začínáme

Nejprve si dítě musí zvyknout na lyžařské boty a lyže.

Pro začátek je třeba volit pouze mírné svahy. Mělo by to být klidnější místo, kde nehrozí srážka s jiným lyžařem či dětmi na saních, bobech a podobně.

Nejdříve se dítě naučí držet rovnováhu, sjíždět z kopečka dolů. Dítěti vše předvádíme, aby lépe pochopilo, co po něm chceme a jak to má dělat.

Při výuce dítěte je nutná trpělivost. Dítě musí být motivováno, aby ho učení bavilo a spolupracovalo. Mělo by mít pocit, že si vlastně hraje.

Lyžařské školičky

Často je výbornou volbou lyžařská školička. Do lyžařských školiček berou děti od 3 let. Dítě si rychleji zvykne ve skupině.

Lyžařské školičky jsou bezpečnější, bývají oplocené nebo stranou od frekventovaných lyžařských svahů. Děti začínají s výukou na mírném svahu, který je doplněn vlekem a dalšími pomůckami.

Instruktor má k dítěti jiný přístup než rodič, což je pro výuku velkým přínosem.

Přínosem školičky je i to, že dítě se od začátku učí správnou techniku.

Vybavení

Vždy je nutno dbát na bezpečnost dítěte. Samozřejmostí je přilba.

Dítě by také mělo mít dobré oblečení. Zpočátku bude zřejmě často padat, takže se vyplatí nepromokavá kombinéza nebo komplet. Výborné je taktéž kvalitní funkční prádlo.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: