Vánoční stromek pro zvířata

Vánoční stromek pro zvířata

Přemýšlíte, kam se vydat s dětmi na procházku? A co třeba takový malý dobrodružný výlet do lesa a zároveň udělat radost zvířátkům tím, že pro ně ozdobíte strom? Pro vaše děti to bude jistě hezký, nečekaný zážitek. A pro lesní zvěř, která v zimních měsících trpí nedostatkem potravy, potřebná pomoc.

Ozdobený stromek zvířata ocení

Stačí si vybrat nízký stromek, který stojí stranou od hlavních cest, a můžeme se dát do zdobení vhodnými pamlsky. Mezi oblíbené zvířecí pochoutky patří mrkve, jablka, oříšky, a kukuřice. Pro ptáčky můžeme zavěsit lojovou kouli s ptačím zobem. Jablíčka nejlépe nakrájíme na plátky a napíchneme na větve. K připevnění nepoužíváme drátky, silon ani pevné nitě, jinak by se zvěř mohla poranit. Za pár dní se můžeme zajít podívat, jak si zvířátka pochutnala.

Pozor
Přikrmujeme pouze v období silnějších mrazů a souvislé sněhové pokrývky, aby si zvířata neodvykla potravu sama hledat.

Krmítko

Pro ptáčky můžeme také vyrobit nebo zakoupit již hotové krmítko, které umístíme na zahradu nebo na balkon. Krmítko musíme pravidelně čistit od zbytků, zejména za teplého a vlhkého počasí. Předejdeme tím znehodnocení krmiva a šíření chorob. Krmíme různými semeny a plody, nikdy ptákům ale nedáváme zbytky jídel, drobky z chleba nebo moučníků. Ptáci potřebují v zimě také vodu, proto budou vděční, když jim připravíme napajedlo.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: