Tvoříme s dětmi ? podzimní inspirace

Tvoříme s dětmi ? podzimní inspirace

Také rádi tvoříte a vyrábíte s dětmi? Právě pro vás jsme připravili dva nápady na dlouhé podzimní večery. Výrobky nejsou náročné a zvládnou je i malé děti. Tak s chutí do toho.

Předtím než začneme tvořit, si můžeme s dětmi popovídat o podzimu. Jaké ovoce se na podzim sklízí, na co všechno ho můžeme použít. Děti se také určitě rády naučí některé podzimní říkanky (Foukej, foukej větříčku, …) a zazpívají písničky (Měla babka čtyři jabka, …).

Podzimní strom s jablíčky

Podzimní strom s jablíčky

Pomůcky: čtvrtka A3, houbička (malý kousek), temperové barvy – hnědá, zelená, krepový papír – červený, štětec, lepidlo – Herkules.

Postup: Lehce navlhčenou houbičku namočíme do barvy a nanášíme (tupujeme) na čtvrtku, takto vytvoříme korunu stromu a trávu. Štětcem domalujeme kmen stromu. Někomu může vyhovovat obrácený postup – nejdříve namalovat kmen a pak dotvořit korunu stromu a trávu. Potom z krepového papíru odtrháváme malé kousky, mačkáním z nich tvoříme kuličky (jablíčka) a lepíme na strom.

Hruška z vytrhávaného papíru

Hruška z vytrhávaného papíru

Pomůcky: čtvrtka, nůžky, barevný papír (červený, žlutý, zelený), lepidlo, pastelky. Postup: Nejprve si na čtvrtku nakreslíme obrys hrušky (může to být i jiné ovoce – jablíčko, švestka). Tu pak vystřihneme. Vytrháváme z barevného papíru malé kousky a lepíme. Ke stopce nezapomeneme vylepit i zelený lístek. Nakonec stopku vykreslíme hnědou pastelkou.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: