Tvoříme s dětmi 1 ? dopravní náměty

Tvoříme s dětmi 1 ? dopravní náměty

Dnes jsme pro vás připravili několik jednoduchých výtvarných nápadů na dopravní výchovu pro předškolní děti, doplněných básničkami a hrou.

Semafor

Velice jednoduchý semafor, který si děti vyrobí z barevných papírů (červený, žlutý, zelený). Z těch si vystřihnou kruhy a nalepí na připravený černý tvrdý papír A5. Semafor je hotov. A opět jedna básnička.

Semafor

Semafor

Připrav se a pozor dej,
čekej, nikam nespěchej.
A když svítí zelená,
Co to děti znamená?
Malí jako velicí,
všichni přejdou silnici.

Co máš dělat na červenou,
když se kolem auta ženou?
Na chodníku klidně stát,
v jízdní dráhu nevbíhat.
Co znamená tahle změna,
když je žlutá rozsvícená?

Barevná mašinka

Dětem připravíme vystřiženou mašinku z hnědého tvrdého papíru, kterou si nalepí na barevný tvrdý papír A4. Potom si samy (nebo s pomocí učitelky) vystřihají z barevných papírů čtverce a obdélníky a nalepí na mašinku. Obrázek je hotov. Můžeme se také naučit básničku o vláčku.

Barevná mašinka

Motoráček

Jede vláček motoráček,
jede, jede do zatáček.
Hú, hú, hú, hú, hú, hú,
vláček vyjel z tunelu.

Jede vláček motoráček,
jede, jede do zatáček.
Hú, hú, hú, hú, hú, hú,
vláček už je v tunelu.

Autobus

Děti (nebo paní učitelka) si vystřihnou tvar autobusu ze žlutého tvrdého papíru a dolepí okna a kola (vystřihnou si opět samy nebo paní učitelka). Tentokrát si můžete zahrát hru V autobuse.

Autobus

V autobuse

Děti se posadí za sebe do dvou řad. Prvnímu v každé řadě dáme talíř s několika vatovými chomáčky. Ten má za úkol poslat talíř přes hlavu dál. Hráčům nesmí spadnout jediný chomáček vaty, a zároveň se snaží co nejrychleji dostat talíř až k poslednímu v řadě. Vyhrává ta řada, které se to povedlo dříve, samozřejmě se vší vatou na talíři.

Tyto činnosti můžeme doplnit četbou, z knížky Pohádkový dědeček od Eduarda Petišky.

Příští týden se zaměříme na podzimní tvoření. Budeme rádi, když k nám opět zavítáte a také napíšete Vaše vzkazy do diskuze k těmto a dalším činnostem. Ty budou každý týden pravidelně přibývat. Výtvarné činnosti v dalších dílech budou jak pro děti předškolní, tak i pro děti mladšího školního věku.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: