Tipy na výlet ? zámek Loučeň ? labyrintárium a park

Tipy na výlet ? zámek Loučeň ? labyrintárium a park

Zámek Loučeň je romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Veřejnosti je zpřístupněn teprve od roku 2007, kdy byl po rekonstrukci otevřen. Spolu s ním byl zpřístupněn i zámecký park, který je nyní plný labyrintů.

Labyrintárium

Labyrintárium je součástí obnoveného parku je zde deset zahradních labyrintů a bludišť. Trávové, kamenné, lanové, palisádové,? Vše je doplněno informacemi o původu a vzniku labyrintů a bludišt, jejich významu, etc. Labyrinty baví nejen děti, ale i dospělé.

Rozdíl mezi labyrintem a bludištěm

Labyrintem vede jediná cesta, byť pořádně klikatá. Oproti tomu v bludišti narazíme na mnohá rozcestí. A přitom ne každá z cest, kterou si na těchto rozcestích vybereme, vede tím správným směrem.

Zajímavost

Provozovatel loučeňských labyrintů požádal o patentování nového slova ? labyrintárium ? a jeho uvedení do slovníků spisovné češtiny.

Jak se dostat na místo

Autem z Prahy

Po rychlostní silnici R10 směr Mladá Boleslav, exit 27 ? Benátky nad Jizerou směr Lipník, Čachovice, Vlkava ? vyznačeno dopravním turistickým značením ? hnědé cedule.

Autem z Nymburka

Po silnici první třídy č. 38 směr Mladá Boleslav po 6 km v obci Krchleby odbočit vpravo ? vyznačeno dopravním turistickým značením ? hnědé cedule.

Autobusem (nejen) z Prahy přes Nymburk přímo na Loučeň

Z Nymburka, autobusového nádraží, které je důležitým přestupním místem při cestě hromadnou dopravou na Loučeň, v těsném sousedství s hlavním vlakovým nádražím. Autobusová zastávka Loučeni se nachází pouhých 300 m od zámecké brány.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: