Tipy na výlet ? za medvědy do Berouna

Tipy na výlet ? za medvědy do Berouna

Město Beroun je obklopený pásmem lesů a kopců, jimiž se hojně proplétají turistické stezky. Město je bránou do dvou chráněných krajinných oblastí Křivoklátska a Českého Krasu.

Vydejte se s námi za medvědy Vojtou, Kubou a Matějem, kteří zde žijí od roku 2000, kdy je městu věnoval režisér večerníčků Václav Chaloupka. Snad proto, že je v městském znaku Berouna vyobrazen právě medvěd.

Co zde najdete

Medvědárium

Speciálně upravené medvědárium je umístěno v přírodním lesoparku v areálu Městské hory. Střecha medvědária je upravena jako vyhlídková terasa, odkud můžete sledovat dění v celém areálu, v bazénu, na prolézačkách či pyramidě, kde si medvědi mohou hrát na divočinu.

Hned u výběhu je hezky upravené velké dětské hřiště s prolézačkami, houpačkami a napodobeninou lodi.

Rozhledna

Pár desítek metrů od výběhu medvědů se tyčí téměř 13,6 m vysoká berounská rozhledna, která prošla koncem devadesátých let kompletní rekonstrukcí. Z ní je krásný výhled na celé město i okolí. Od května do září je otevřena denně.

Jak se dostat na místo

Doprava vlakem

Beroun leží na frekventované trati Praha?Plzeň. Dostanete se sem i z Rakovníka. Cesta od nádraží trvá asi dvacet minut, směrem do centra města, odtud se necháme vést orientačními cedulemi s nápisem Medvědárium.

Doprava autem

Z dálnice odbočíme na Beroun, pak se dáme doprava dle směrovek na centrum města. V okolí náměstí je možné dobře zaparkovat. Cesta z náměstí trvá přibližně patnáct minut. Sledujeme cedule s nápisem Medvědárium.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: