Tipy na výlet ? za kocourem Mikešem do Ladova kraje

Tipy na výlet ? za kocourem Mikešem do Ladova kraje

V Ladově kraji je řada významných historických a kulturních památek. Je to prakticky celá obec Hrusice, rodiště Josefa Lady, která si stále zachovává svou poezii.

Co zde uvidíte

Památník Josefa Lady

Na samém konci Hrusic v krásné zahradě stojí dům Josefa Lady, který si postavil v roce 1935. Dnes dům slouží jako muzeum a památník tohoto známého českého ilustrátora. Najdeme zde expozici o životě a díle slavného českého malíře Josefa Lady, výstavu obrazů Aleny Ladové.

Pohádkové Hrusice

S malými dětmi můžeme projít okruh Pohádkovými Hrusicemi, který je dlouhý necelé tři kilometry. Začíná se u fary s památnou lípou. Zhlédnout můžeme třeba Jedličkovu Louži, častý námět Ladových obrázků, kde si hrusické děti užívaly zimních radovánek. Dále se můžeme podívat k Hubačovskému rybníku, kde žijí víly, a na konci rybníka u močálu na vrbě sedí známý vodník kouřící fajfku. Na místech známých z Ladových pohádek jsou umístěny informační tabule s úryvky z knížek. Ukázky doplňují obrázky, které se vážou k místu, kudy procházíme.

Hospoda u Sejků

Občerstvit se můžeme v hospodě u Sejků ? ta se stala svojí výzdobou Ladovými obrázky doslova světoznámou.

Cesta kocoura Mikeše

Pokud chceme zažít některá dobrodružství kocoura Mikeše, pak se s většími dětmi můžeme vydat pěšky (nebo projet na kole) po jeho cestě. Černý kocourek touto cestou utíkal z domova, když rozbil Ševcovic babičce hrnek se smetanou. Během svého putování potkáme 12 zastavení s tabulemi, na nichž kromě úryvků z knížky Mikeš nalezneme i překrásné Ladovy obrázky. Stejně jako Mikeš, vyrazíme z jeho rodné vsi Hrusice, a pokud budeme chtít dojít až k 12. tabuli, cíl naší cesty bude po dvaceti kilometrech v Říčanech.

Kudy do Hrusic

Pokud cestujeme veřejnou dopravou, doporučujeme cestu vlakem do Strančic, odkud nás do Hrusic zaveze autobus PID č. 490.

Při cestě autem odbočujeme z dálnice D1 na sjezdu na Mirošovice, ze kterých vede do Hrusic silnice 508.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: