Tipy na výlet ? za hračkami do Benátek nad Jizerou

Tipy na výlet ? za hračkami do Benátek nad Jizerou

Máte-li rádi hračky, vydejte se s námi do Benátek nad Jizerou, kde se nechází muzeum, mezi jehož exponáty najdeme nejrůznější hračky, které spatřily světlo světa mezi lety 1860 a 1945. Expozice nabízí hračky české, německé, ale i japonské, čínské, francouzské i americké.

Co zde uvidíte

Je zde možné vidět dřevěná i plechová auta, ale i pravěká zvířata na klíček, panenky všech druhů a velikostí, krámky pro panenky, unikátní sbírka asi 40 kusů malých dětských šicích strojků, koňská spřežení a parní stroje.

Specialitou tohoto muzea jsou pokojíčky pro panenky a několikaposchoďové domečky zařízené do nejmenších podrobností. Další zajímavostí je miniaturní nábytek pro panenky ze Srí Lanky. Snad i novější kuriozitou může být bohatě zdobené 1,5 metrů vysoké točící se Ruské kolo.

Od sezóny 2009 návštěvníci muzea hraček uvidí další přírůstky historických hraček a pro milovníky vláčků je zde velké vlakové kolejiště. Zajímavou novinkou je také sbírka japonských panenek a pokojíčků (kuchyněk), které se podařilo zakoupit z tokijského muzea, které končí svoji činnost. V České republice jsou vůbec poprvé k vidění.

Otevírací doba

Kontakt

Soukromé muzeum hraček se nachází v přízemí zámku Benátky nad Jizerou.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: