Tipy na výlet ? pojďte s námi za zvířaty

Tipy na výlet ? pojďte s námi za zvířaty

Pojďte se s námi podívat na místa, kde chovají zajímavá zvířata. Krokodýlí farma, park exotických zvířat a motýlí dům.

Krokodýlí farma a zoo v Protivíně

Expozice v Protivíně je nejrozsáhlejší středoevropská kolekce 20 druhů krokodýlů z 23 druhů, které jsou na planetě známy. Je zde největší chovaná skupina gaviálů sundských mimo Asii.

ZOO vznikla na základě soukromého chovu jejího provozovatele Stanislava Procházky, který se tomuto koníčku aktivně věnuje již od roku 1996. Expozice je v několika místnostech. Zvířata jsou chována v nádržích s bazény a plochou na výlez. Mezi nejzajímavější zvířata patří aligátor severoamerický, kajman paraguayský, kajman černý, krokodýl nilský.

Záměrem ZOO je kromě expoziční také chovatelská a reprodukční činnost. Chtějí zde sestavit skupiny kriticky ohrožených druhů a připravit jim optimální podmínky k rozmnožování. Celá ZOO funguje v přísně ekologickém stylu, jejím cílem je také využívat a propagovat ekologické technologie.

Park exotických zvířat ve Dvorci u Borovan

Zoopark ve Dvorci u Borovan byl založen v roce 2007 jako Obecně prospěšná společnost specializující se na chov vzácných druhů exotických zvířat (kočkovité šelmy, primáti, plazi, afričtí a asijští kopytníci). Mimo specializaci šakaly, medvěda hnědého, medvídkovité šelmy a velké papoušky rodu ara.

Motýlí dům v Žírovicích

Asi 2 km od Františkových Lázní směrem k přírodní rezervaci SOOS si můžeme přímo ?na dosah? vychutnat krásu exotických motýlů v jejich přirozeném prostředí. Najdeme zde všechna vývojová stadia ? vajíčka, housenky, kukly i křehké živé motýly. Takřka se před námi odehrává celý cyklus života.

V jediném prostoru si návštěvníci mohou prohlédnout motýly, kteří se běžně v přírodě nikdy nesetkají, zastoupena je Afrika, jižní Amerika, jižní i východní Asie, Austrálie.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: