Tipy na výlet ? pohádkové Staré Hrady v Českém ráji

Tipy na výlet ? pohádkové Staré Hrady v Českém ráji

Staré Hrady jsou unikátní renesanční komplex s figurálními sgrafity. První písemná zmínka je z roku 1340. Původně gotický hrad s přistavěným renesančním zámkem a podzámčím. Od roku 2008 nově otevřeno.

Co zde uvidíte

Hradní a zámeckou částí vede prohlídkový okruh Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I.. Dále dva pohádkové okruhy Časem zpátky do pohádky. A výstava v podzámčí Safari.

Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I.

Prohlédneme si ojedinělou expozici u nás ? kupecké krámky, koloniál, obchod s kávou a c. k. hostinec, jak vypadaly v dobách našich prababiček. Dále uvidíme barokní kuchyni, velkou loveckou chodbu, unikátní ložnici a pracovnu, kancelář pana nadlesního a další zajímavosti, kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie.

Časem zpátky do pohádky I.

Prohlídkový okruh nás zavede do tajemného zámeckého sklepení. Zde našli svůj domov umounění čerti, vodníci, lesní skřítkové a ostatní pohádkové bytosti z pohádkových příběhů kouzelného dědečka Fábulína. Navštívíme i jeho domeček s Pohádkovou ouřadovnou.

Časem zpátky do pohádky II.

V prohlídkovém okruhu navštívíme prostornou hradní půdu, plnou krásných věcí, opředených letitými pavučinami. Zabydlely ji čarodějnice a pravá starohradská strašidla z pohádek kouzelného dědečka Fábulína. Kouzlobabkám nahlédnete pod pokličku, navštívíme strašidláckou hospodu a na zámku si prohlédneme i komůrku zámecké kuchařky Josefíny.

Výstava v podzámčí Safari

A pokud stále nemáme dost, stačí se nechat zlákat stálou výstavou originálních sbírek z afrických výprav, kde si můžeme zblízka prohlédnout živá akvarijní a terarijní zvířata, modely afrického kempu, původní vize safari a další zajímavosti.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: