Tipy na výlet ? pohádková země v zámku Klášterec nad Ohří

Tipy na výlet ? pohádková země v zámku Klášterec nad Ohří

Zámek se nachází na levém břehu řeky Ohře v deseti hektarovém, dendrologicky velmi cenném, anglickém parku z 20. a 70. let 19. století, ve kterém je 220 druhů stromů z celého světa.

Co zde uvidíte?

Muzeum českého porcelánu

Sbírka českého porcelánu v 21 sálech prvního patra zámku dokumentuje více než 210letou historii výroby porcelánu v Čechách.

Muzeum čínského, japonského a evropského porcelánu

Expozice počátků světové výroby porcelánu ? čínského, japonského, míšenského, vídeňského a nymfenburského z období 17. až 19. století.

Pohádková země Vítězslavy Klimtové a loutek rodiny Kopeckých

Pohádkovou zemi si nenechají ujít zejména nejmladší návštěcníci. Najdou zde krásnou sbírku pohádkových postaviček a také loutek rodiny nejznámějšího českého loutkáře Matěje Kopeckého. Jako bonus je součástí tohoto okruhu i výstup na zámeckou vyhlídkovou věž.

Broušení drahých kamenů a malování porcelánu

Návštěvníci kláštereckého zámku mají možnost zhlédnout při práci brusiče drahých kamenů v dílně firmy Minerálcentrum a malířky porcelánu v dílně firmy JM-Porcelán, které jsou v přízemí zámku.

Zámecká cukrárna

V areálu zámku je k dispozici "Zámecká cukrárna" s velkým výběrem nápojů, potravin a sladkostí pro zpříjemnění pobytu při návštěvě našeho zámku.

Otevírací doba

  • Duben?září: denně od 9 do 17 hodin
  • Říjen?březen: pondělí zavřeno, úterý až sobota od 9 do 15 hodin, (neděle a svátky pouze pro předem objednané skupiny).

Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: