Tipy na výlet ? perníková chaloupka (Pardubický kraj)

Tipy na výlet ? perníková chaloupka (Pardubický kraj)

Rádi mlsáte perník a vaše děti mají rády pohádku O perníkové chaloupce? Tak právě pro vás je tento výlet do vesničky Ráby nedaleko Pardubic tím pravým.

Perníková chaloupka se nachází v původně Loveckém zámečku z roku 1882, který slouží jako výletní místo pro všechny, co dosud nepřestali věřit na pohádky.

Co zde uvidíte

Najdete zde Muzeum perníku, kde je zábavnou formou veden výklad pro děti i pro dospělé. Zde se dozvíte o vzniku a dalších osudech Loveckého zámečku, o historii perníkářského řemesla a pardubického perníku. Jsou zde vystavené exponáty z perníku a nechybí vyprávění pohádky o perníkové chaloupce.

Navštívíte strašidelný pohádkový les, kde si každý na vlastní kůži může vyzkoušet, jaké to bylo, když Jeníček s Mařenkou putovali k perníkové chaloupce, a také si domů odnesete medový perníček.

Poté se můžete přenést i do jiných pohádek a prohlédnout si pohádkové expozice Domečku, otoč se!, ohniště 12 měsíčků, Mrazíkovy saně, úl včelky Máji, vězení pro zloděje perníku (vybavené kromě jiného i prstovým tlustoměrem), vyhlídka na Smolíčkova jelena a 13. komnatu (klenotnici). V pohádkovém lese najdete vodníka a zakleté princezny.

Kudy k Perníkové chaloupce

Autem

Muzeum perníku v Perníkové chaloupce se nachází v bývalé oboře Loveckého zámečku v katastru obce Ráby asi 7 km od Pardubic směrem na Hradec Králové, cca 200 metrů od restaurace pod Kunětickou horou a od parkoviště pod státním hradem Kunětická hora.

Vlakem a autobusem

Vlakem do stanice Stéblová na trati Pardubice ? Hradec Králové a dále cca 5 km pěšky po značené turistické cestě lesem k hradu Kunětická hora.

Linkové autobusy z Hradce Králové a z Pardubic, zastávka Ráby-zámeček (přímo u Perníkové chaloupky) nebo Hradiště na Písku.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: