Tipy na výlet ? obec Máslovice

Tipy na výlet ? obec Máslovice

Malebnou vesničku ve Středočeském kraji najdete 18 km na sever od Prahy. V obci můžeme navštívit Malé máslovické muzeum másla, projít se Máslovickou naučnou stezkou nebo se projet jedním z nejstarších vltavských přívozů.

Co zde uvidíte?

Malé máslovické muzeum másla

Muzeum je jediné svého druhu ve střední Evropě. Malé máslovické muzeum másla má interaktivní expozici, která nabízí různé druhy máselnic, odstředivek, formiček na máslo, máslenek na servírování másla a další předměty, související s výrobou másla. Vystavena je zde také ojedinělá kolekce obalu na máslo. Většinu exponátů lze prakticky zkoušet.

Součástí je i expozice o historii obce a krátkodobé zajímavé výstavy. Děti si mohou zakoupit zajímavé pracovní listy. Muzeum je bezbariérové, vhodné i pro návštěvníky se zrakovým postižením (pracovní listy jsou k dispozici i v Braillově písmu).

Kontakt

Máslovice, Pražská 3, 250 69 Vodochody, tel.: 603 431 148

Otevírací doba

Celoročně (kromě února) sobota a neděle od 10 do 12 a od 13 do 16 hod. Ve všední den pouze po předběžné objednávce minimálně 10 osob.

Naučná stezka

Stezka, jejíž délka je 1,2 km, vede od Vltavy (přívozu) po silnici kolem Výzkumného ústavu včelařského v Máslovicích na Dole, údolím Máslovického potoka, vzhůru zalesněnou strání ? chráněným územím Máslovická stráň, ulicí Vltavskou přes náves k Malému máslovickému muzeu másla. Stezku můžeme projít i obráceným směrem od muzea v Máslovicích. Stezka má 12 zastavení.

Máslovický přívoz

Přívoz patří mezi poslední a zároveň nejstarší vltavské přívozy. Po změně silničního zákona, který již neuváděl přívozy jako součást pozemních komunikací, přešel přívoz do majetku obce Máslovice a od roku 1997 jej provozuje podle dohody s obcí Výzkumný ústav včelařský v Máslovicích.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: