Tipy na výlet ? muzeum rekordů a kuriozit

Tipy na výlet ? muzeum rekordů a kuriozit

O pelhřimovském muzeu strašidel jsme si již psali. Pelhřimov se ale může po právu pyšnit také označením město rekordů a kuriozit. Místní tam každý druhý červnový pátek a sobotu pořádají velkolepou akci nazvanou Pelhřimov ? město rekordů, při níž se snaží proniknout do Guinessovy knihy rekordů v různých disciplínách. Ale i když se vám nepoštěstí zavítat do Pelhřimova v době konání akce, můžete navštívit jeho netradiční muzeum.

Muzeum rekordů a kuriozit

V tomto muzeu si můžete prohlédnout samá ?nej?. Nejdelší, nejmenší, nejtěžší, nejrychlejší. To vše uvidíte v muzeu, které nemá v naší zemi obdobu ? muzeu kuriozit a rekordů. Najdeme ho v pěti nově zrekonstruovaných patrech pelhřimovské Dolní (Jihlavské) brány. Mezi exponáty najdeme šaty zhotovené z 21 751 spínacích špendlíků, komplet pošitý 25 751 knoflíky, sedmicentimetrový bicykl, obří pyžamo pro 98 spáčů, dvoumetrová maxitužka, dvanáctikolové lízátko a mnoho mnoho dalšího. Kromě vystavených předmětů si můžete prohlédnout i sbírku fotografií s mnoha dalšími kuriozitami a další texty s popisem rekordů z celého světa.

Otevřeno je každý den od 9 do 17 hodin.

Rekordní víkendy

Muzeum rekordů a kuriozit také pořádá tzv. Rekordní víkendy. Každý druhý víkend v měsíci si můžete domů odnést certifikát českého rekordmana. Stačí být v momentálně vypsané disciplíně nejlepší.

Zlaté české ručičky

A pokud byste stále neměli dost, můžete si prohlédnout i novou expozici nazvanou Zlaté české ručičky, která sídlí v pelhřimovském Domě dobrých dnů. Budete fascinováni 80 stavbami vytvořenými z neuvěřitelného počtu 820 215 zápalek a zápalkových hlaviček, jejichž autorem je jediný člověk.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: