Tipy na výlet ? muzea strašidel

Tipy na výlet ? muzea strašidel

Dnešní inspirace zavání trošku nadpřirozenými jevy. Podíváme se totiž do muzeí strašidel po celé zemi. Našli jsme hned čtyři ? v Olešnici, Pelhřimově, Plzni a Praze.

Olešnické muzeum strašidel

Sklepení bývalé ledárny, kde se od zimy do letních měsíců uchovával led pro řezníky a olešnický pivovar. Bylo postaveno pod bývalým hřbitovem na počátku 19. století. Od poloviny 20. století nebylo využíváno. Nové využití našlo sklepení otevřením muzea pověstí Olešnicka v r. 2003.

Co zde uvidíte

Kata a ženu na pranýři, nevěstu v rakvi, polednici, divoženku, čarodějnici, bludičku, světlušku, aj.

Vstupenky se kupují v infocentru pod radnicí (což je cca 50 m od muzea strašidel).

Muzeum strašidel v Pelhřimově

Muzeum strašidel nalezneme ve středověkém sklepení purkrabského domu č.p.17 na Masarykově náměstí v Pelhřimově.

Co zde uvidíte

Exponáty jsou repliky nadpřirozených bytostí, které se v okolí Pelhřimova skutečně vyskytují nebo vyskytovaly: čerti, bludičky, drak, klekánice, vodník meluzína, kostlivec, aj. Exponáty jsou převážně z vosku, ve skutečné velikosti a jsou opatřeny podrobným popisem a charakteristikou jejich chování.

Muzeum strašidel v Plzni

Muzeum strašidel najdeme na západní straně nám. Republiky, v samém centru města Plzně. Nachází se ve sklepení dnes již zbořeného domu, který už od 16. století býval domem hostinským; teď zde stojí hotel Central. Dům, stejně jako celá Plzeň, je protkán pověstmi, pohádkami, tajemnými bytostmi a strašidly.

Co zde uvidíte

Nahlédneme do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů staré Plzně a okolí. Čeká na nás bájný kníže Radouš, vodníci, čarodějnice, Saracénský čert, ohnivý pes, draci aj.

Muzeum strašidel a pověstí v Praze

Muzeum strašidel a pověstí Mysteriae Pragensis je situováno do sklepních prostor pavlačového domu v Mostecké ulici těsně před Karlovým mostem. Celé prostory jsou dedikovány pražským strašidlům a pověstem.

Co zde uvidíte

Je zde expozice nejznámějších pražských legend, jako je bezhlavý templář, Golem, vodníci, skřítci a další.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: