Tipy na výlet ? museum čokolády v Praze

Tipy na výlet ? museum čokolády v Praze

Máte rádi čokoládu? Pojďte se s námi podívat do muzea čokolády, kde se dozvíme spoustu zajímavostí a samozřejmě také můžeme tuto sladkou dobrotu ochutnat.

Co zde uvidíte

V muzeu se ponoříme do vzrušujícího světa čokolády a za pomoci všech smyslů se vydáme na cestu časem. Bude to požitek nejen pro naše oči, ale i nos a chuť.

Muzeum je členěno do tří částí. První je dějepisná, která popisuje dávnou historii kakaa jako nápoje a jeho cestu do Evropy, druhá zobrazuje vznik čokolády včetně jejího dalšího zpracování až do doby současné, třetí prezentuje unikátní sbírku historických obalů na čokoládu. Množství autentických historických artefaktů potěší srdce každého historika.

V předváděcím centru pak návštěvníci odhalí tajemství vzniku vynikající hedvábné čokolády a budou mít možnost ochutnat čokoládové výrobky, které se v muzeu připravují.

Pro děti ? hra Choclala

Pro zpestření se nejmenší návštěvníci mohou zúčastnit malé soutěže.

Děti v doprovodu svých rodičů obdrží u vstupu list papíru s předvyplněnou šablonou a samolepky se symboly. Na osmi panelech, které děti budou nacházet v průběhu návštěvy, dostanou nápovědu, na jaké místo na listě kterou samolepku nalepit.

Pokud děti nalepí všechny samolepky správně, dostanou při výstupu z muzea malý dárek (samozřejmě čokoládový).

Otevírací doba

Museum čokolády Choco-Story je otevřeno každý den od 10.00 do 19.00.

Kontakt

Museum se nachází na adrese Celetná 10, Praha 1.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: