Tipy na výlet ? království železnic

Tipy na výlet ? království železnic

Dnešní tip na výlet je trošku netradiční. Místo, které si představíme, se totiž nachází nedaleko centra Prahy. Kousek od stanice metra Anděl najdete Království železnic, tedy spíše železničních modelů. Návštěva opravdu stojí za to.

Málokterý koníček oslovuje doslova lidi v každém věku, jako je právě modelářství. Mnoha obdivovatelům přirostly k srdci obzvláště železniční modely, ať už jde o staré či nejnovější lokomotivy, vagónky, ale i nádražní budovy, přejezdy, návěstidla a všechno, co k vlakům patří. To vše a mnohem více najdete v poměrně rozsáhlých prostorách expozice Království železnic zabírající dvě podlaží. Na první pohled je zřejmé, že organizátoři a všichni pracovníci spojili práci se svým koníčkem. Je opravdu co obdivovat, posuďte sami:

Vláčky, kam oko dohlédne

Po několika rozsáhlých panelech se prohánějí nejen vláčky všech druhů, ale po silnici lemované billboardy také samostatně jezdí auta, která staví na křižovatce na červenou, nechybí hasiči či policie řešící dopravní nehodu. Obdivovat můžete přístav, povrchový důl či depo s točnou.

Tipy na výlet ? Království železnicTipy na výlet ? Království železnic

Jednou za čas se celá hala postupně zatemní ? nastane noc. Zato se rozsvítí světla vláčků i aut, okna v domech, veřejné osvětlení na nádražích i podél cest, osvětlen je dokonce i billboard.

Máte-li dost sledování jezdících vláčků, můžete obdivovat výstavní exponáty lokomotiv ve vitrínách, navštívit rozsáhlou expozici stavebnice Lego nebo kinosál, kde se usadíte do křesel, která znáte z klasického vlaku. Děti můžou využít hezky zařízené dětské herny.

Tipy na výlet ? Království železnic

Exkurze

Organizátoři také příležitostně pořádají doprovodné akce, zejména pro malé modeláře a jsou připraveni i na školní exkurze. Výklad je přizpůsoben věku a k dispozici jsou pracovní listy, takže si děti mohou ověřit nově získané vědomosti.

A jak sami uvidíte, organizátoři nespí na vavřínech. Rozšiřují totiž expozici v dolním patře. Co budou obsahovat připravené výstavní plochy, zůstává návštěvníkům zatím utajeno. Brzy se ale všichni dočkáme.

Jak se dostat na místo

Metrem trasy B do stanice Anděl, poté pěšky do ulice Stroupežnického 23. Pojedete-li autem, lze výhodně zdarma zaparkovat v nedalekém nákupním centru.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: