Tipy na výlet ? kolínská řepařská drážka

Tipy na výlet ? kolínská řepařská drážka

Polabské řepařské drážky vznikaly na přelomu 19. a 20. století a jejich délka dosáhla více než 130 km. Nejstarší drážkou tohoto typu byla právě kolínská řepařská drážka postavená v roce 1894.

Současná Kolínská řepařská drážka je unikátním projektem tzv. obnovené úzkokolejné dráhy sloužící kdysi ke svozu cukrové řepy do cukrovaru. Projekt vznikl díky skupině několika tvrdě pracujících nadšenců a snílků v jednom a skutečně stojí za to jej v Polabí navštívit.

Co zde uvidíte

Dosud se podařilo postavit a zprovoznit nádražní budovu a výtopnu tam, kde nikdy nebyly, dále vybudovat cca 2 km kolejí o rozchodu 600 mm, renovovat několik úzkokolejných mašinek (mezi nimi i jednu parní), vagonků, instalovat malou muzejní expozici v infocentru a nechat vyrobit vagón určený speciálně pro osoby upoutané na invalidní vozík a pro maminky s kočárky.

Odjezdy vláčku Kolín?Sendražice do Výrovny

Vláček jezdí pouze v sobotu a v neděli: 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00 (pouze v době prázdnin).

Cesta na Výrovnu a zpět trvá cca 35 minut, na konečné je možno vystoupit, udělat si procházku po okolí a vrátit se kterýmkoli dalším vláčkem zpět.

Jak se dostat na místo

Autem po dálnici D11 (E 67) Praha?Hradec Králové, sjezd č. 50 na silnici č. 328, která vede až do Sendražic. Z centra Kolína směr Ovčáry (TPCA) ? silnice č. 328

Parkovat lze přímo v areálu.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: