Tipy na výlet ? areál Šťastná země v českém ráji

Tipy na výlet ? areál Šťastná země v českém ráji

V Radvánovicích u Turnova, v těsné blízkosti zámku Hrubá Skála a zříceniny hradu Trosky, se nalézá areál přírodního zábavního parku s obrovským množstvím atrakcí, originálních programů a doprovodných aktivit. Každý den (v období od května do září) zde můžete udělat dětem velkou radost.

Co zde najdete

Atrakce

Dřevěný hrad, trpasličí vesnička, houpačky, prolézačky, pískové rýžoviště s pravými českými granátky, oblíbené vzduchové trampolíny, lanovky, lezecké stěny, jízdy na terénních koloběžkách.

Prožitkový Geopark

Geopark se nachází ve spodní části areálu Šťastná země. Je to dobrodružná, hravá i poučná stezka s interaktivními prvky.

Občerstvení u piráta

V občerstvení, stejně jako v celém areálu Šťastná země, se platí místní měnou ? Čtyřlístky (čt). Jeden čtyřlístek má hodnotu 20 Kč a k získání je v pokladně areálu, v průběhu akcí a také ve směnárně u vstupu do areálu.

Kudy do Šťastné země

Doprava autem

Pokud pojedete od Jičína nebo Turnova, odbočíte v obci Radvánovice směrem na Štěpánovice. Vjezd na parkoviště je asi 100 metrů nad areálem Šťastné země. Při cestě směrem od Rovenska pod Troskami projedete obcí Štěpánovice a okolo vepřína. Parkoviště uvidíte po levé straně.

Doprava vlakem

Pokud se rozhodnete cestovat vlakem, nejblíže areálu je vlaková zastávka ?Hrubá skála? (asi 500 m). Od zastávky se vydáte do kopce okolo samoobsluhy, přejdete hlavní silnici (Turnov ? Jičín) a na další křižovatce se dáte vpravo. Půjdete kolem pošty, kde již po pravé straně uvidíte areál.

Doprava autobusem

Autobus vás doveze nejblíže na zastávku ?Karlovice-Radvánovice?, na hlavní silnici (Turnov ? Jičín). Dále viz cesta od vlaku.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: