Tipy na výlet ? akvaria II. ? Štramberk, Lednice, Brno

Tipy na výlet ? akvaria II. ? Štramberk, Lednice, Brno

Dnes budeme pokračovat po akvarijních místech, ale tentokrát se půjdeme podívat na místa moravská.

Expozice Aqua Terra ve Štramberku

Navštivte stálou výstavu akvarijních a terarijních zvířat.

Co zde uvidíte

Jsou zde stovky tropických ryb v nádržích o objemu několika tisíc litrů, dál různé druhy hadů, ještěrů a drápkaté opičky.

Kontakt

Náměstí 3, Štramberk

Výstava se nachází na náměstí pod schody na hrad Trúba.

Otevírací doba

  • Květen?září: denně od 10 do 17 hodin
  • říjen?duben: sobota a neděle od 10 do 17 hodin.

Akvárium Malawi v Lednici

Akvárium Malawi se nachází na zámku v Lednici na Moravě a je umístěno v barokní části bývalých koníren z let 1688-96. Akvárium Malawi bylo otevřeno koncem května 1993.

Co zde uvidíte

Na ploše 360 m2 je umístěna expozice akvárií o celkové kapacitě 40 000 litrů vody. V akváriích je možno zhlédnout téměř celý vodní svět, a to Afrikou počínaje, Jižní Amerikou a Indonésií konče.

V jednotlivých nádržích můžeme pozorovat faunu největších afrických jezer Malawi a Tanganjika, jihoamerické sumce nebo dravé pirani.

V mořských akváriích uvidíme pestrobarevný svět mořských korálových ryb, bezobratlých živočichů, murénu, rejnoky, smrtelně jedovaté perutýny a desítky dalších živočichů z fascinujícího světa pod vodou.

Za zmínku stojí i terárium s několika druhy vodních želv.

Kontakt

Zámek Lednice

Otevírací doba

  • Duben?říjen: denně od 9 do 17 hodin
  • listopad?březen: sobota, neděle od 11 do 16 hodin

Stálá akvarijní výstava v Brně

Stálá akvarijní výstava Zoo Brno je výjimečná už tím, že relativně na malém prostoru (cca 76 m2) představuje v centru města v 65 nádržích početné zástupce mořských i sladkovodních ryb a rostlin, některých obojživelníků, plazů a členovců téměř z celého světa.

Co zde uvidíte

Můžeme zde například vidět zástupce ryb ostencovitých, sapínovitých, klaunů, nádrž o objemu 850 litrů s korály, která patří k největším atrakcím. V roce 2009 byla nově zřízena expozice "Tropický deštný prales". V současnosti se zde nachází 65 expozičních nádrží, z toho je 33 o objemu 86 litrů v nejstarší části výstavy zvané rotunda s kruhovým půdorysem, 15 je součástí expozice tropický deštný prales, v nichž jsou umístěni členovci a obojživelníci, a ostatních nádrží o objemech několika set litrů (z nich jsou 2 mořské). V sezóně (květen až říjen) zde můžeme vidět venkovní nádrž s okrasnými kapry a karasi.

Kontakt

Radnická 6, Brno

Otevírací doba

Otevřeno denně od 9.30 do 17 hodin.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: