Tipy na výlet ? akvaria I. ? Praha, Hradec Králové, Plzeň

Tipy na výlet ? akvaria I. ? Praha, Hradec Králové, Plzeň

Dnes se půjdeme podívat na místa, kde chovají rybky, ryby, rybičky a jiné vodní živočichy.

Mořský svět v Praze

Mořský svět je stálá výstava mořských ryb a dalších mořských živočichů, otevřená od léta 2002 v Praze Holešovicích.

Co zde uvidíte

Součástí mořského světa je obří akvárium, jehož objem činí 100 tisíc litrů mořské vody, prosklená plocha tvoří celkem 8 metrů. Toto akvárium obývají žraloci a hejna pestrobarevných korálových ryb.

Dále je součástí expozice obří průhledná nádrž o objemu 27 tisíc litrů sladké vody. Obyvatele této nádrže tvoří tři druhy želv, arowany, plodožravé piraně, vrubozubci, guramy a mnoho dalších zajímavých živočichů.

Impozantní je korálová jeskyně s deseti atypickými akvárii, která jsou zabudovaná v umělé skalní stěně. V akváriích mohou návštěvníci obdivovat živé korály, pestré korálové ryby a další mořské živočichy.

Interiér Mořského světa je ozdoben největší ruční nástěnnou malbou v Evropě o rozměru 2700 m2. Pocit pobytu pod mořskou hladinou ještě dotváří nainstalované profesionální světelné efekty a zvuková kulisa.

Kontakt

Výstaviště v Praze 7 ? Holešovicích

Vstup do Mořského světa je nedaleko hlavního vchodu na Výstaviště.

Otevírací doba

Otevřeno denně od 10 do 19 hodin.

Obřím akváriem v Hradci Králové

Obří akvárium bylo otevřeno v roce 1998 jako první veřejné akvárium ve střední a východní Evropě. Jedná se o největší sladkovodní akvárium.

Co zde uvidíte

V první části prohlídky, nazvané AVE NATURA, si můžeme prohlédnout stále obměňovanou výstavu exponátů, která se aktuálně skládá z unikátní sbírky lebek exotických ryb.

Ve druhé části prohlídky se ocitneme na tropické lávce v deštném pralese, kde můžeme sami na sobě poznat, co obnáší pobyt v tropech ? kombinaci tepla s vlhkostí 85?90 %. Zde se budeme moci pokochat krásou rostlin, jako jsou orchideje, bromelie a tillandsie.

Po průchodu pralesem se ocitnete na dně sladkovodní tropické tůně se společenstvím ryb Jižní a Střední Ameriky. Žije zde přes 40 druhů ryb v celkovém počtu okolo 500 kusů a tisíce mláďat. Celkový objem výstavní nádrže činí 130 000 l vody.

Projekce U Rejnoka je další atrakcí a součástí prohlídky. Má zpestřit vaši návštěvu a obohatit prohlídku Obřího akvária. Videoprojekce byla zpřístupněna v červnu 2000. Můžete v ní zhlédnout filmy o přírodních krásách nejen z oblasti vodních živočichů a rostlin, ale i všech ostatních.

Kontakt

Baarova ulice 1663 / 10

Hradec Králové

Otevírací doba