Tip na výlet - zámek Berchtold - Dětský ráj a pohádková země

Tip na výlet - zámek Berchtold - Dětský ráj a pohádková země

Celoročně otevřený Dětský ráj v zámeckém parku nabízí rodinám s dětmi jedinečnou příležitost strávit příjemně volný čas.

V zámeckém areálu se nachází stálá výstava skřítků, strašidýlek a víl. Při prohlídce potkáme kocoura Mikeše z Hrusic, loupežníka, tříhlavého draka a u Perníkové chaloupky se potkáme s Jeníčkem. K nejvyhledávanějším, patří skutečné Peklo, které nechal vybudovat majitel zámku v jednom z podzemních bunkrů. Cesta z pohádky nás dovede k mini ZOO, kde na nás čekají kozičky, bažant královský, králíčci, slepičky, kohout a mláďátka.

Oblíbeným místem malých hostů je dětské hřiště vybavené lanovkou, skluzavkou, hradem, houpačkami, pískovištěm a lavičkami pro chvíle odpočinku a relaxace.

Další stálou expozicí jsou miniatury českých hradů a zámků a v krásné přírodě zasazené podhorské chalupy s krásnými skřítky.

Kudy do pohádkové země

Autem

Zámek Berchtold se nachází v obci Kunice ve Středočeském kraji na 15,5 km brněnské dálnice D1, kde na exitu 15 Všechromy, Velké Popovice odbočíme a dáme se směrem na Všechromy, Strančice. Po vjezdu do obce Strančice odbočíme vpravo a dáme se třešňovou alejí směrem do Kunic, kde pokračujeme stále po hlavní silnici cca 1,5 km a odbočíme vlevo u šikmé zdi zámeckého parku.

Vlakem a autobusem

Z Prahy ? Hlavního nádraží (nebo Benešova u Prahy) jezdí každých 60 minut vlak, který zastavuje ve Strančicích. Na tento spoj navazuje autobus linky 461, který nás dopraví do Kunic. Vystoupíme na autobusové zastávce ?Vidovice?, která se nachází cca 400 m od sport-centra (50 m od zámeckého parku).

Přejeme krásný výlet plný pěkných zážitků.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: