Thalassoterapie

Thalassoterapie

Thalassoterapie je léčebná procedura, pochází z Řecka a je založená na využití mořské nebo slané vody, bahna, chaluh a mořského klimatu. Je ideální pro léčbu artrózy, osteoporózy a bolesti svalů. Je také doporučována na relaxaci a péči o pokožku. Po proceduře odcházíte krásně uvolnění a očištení a máte pocit, že se jste o pár kilo lehčí.

Podle vědeckého výzkumu je složení mořské vody velice podobné složení plazmy v lidské krvi, proto působí mořská koupel velmi příznivě na lidské tělo. Výtažky z mořských řas a teplá mořská voda umožňují absorbování minerálů, vitamínů a stopových prvků do pokožky těla, čímž dochází k jejímu prokrvení, k látkové výměně a obnově buněk, k regulaci vlhkosti pokožky atd. Ideální formou terapie je samozřejmě její provádění v originálních podmínkách, ale lze ji provádět i v podmínkách náhradních, např. v lázních, v zařízeních s potřebným vybavením, ale i v domácích poměrech.

Terapie je vhodná především při únavě, poruchách spánku, potížích s klouby a krevním oběhem atd. Lze ji efektivně sloučit např. s aromamasáží, pohybovou terapií, bahenními zábaly a dalšími terapiemi.

Thalassoterapických center rychle přibývá zejména v přímořských rekreačních oblastech. Jsou ideálním místem, kde si upevnit zdraví rozkolísané celoročním pracovním stresem. Centra jsou nová a moderní, ale jejich styl často vychází z tradice a historie toho či onoho místa.

Světlem prozářené chodby lemované sloupořadím jsou zdobené mozaikami, všude jsou čerstvé květiny a celý prostor je prostoupen exotickými vůněmi. Základem jsou samozřejmě bazény s mořskou vodou, která je vyhřívána na minimálně 30 °C. Jsou to vlastně obří vany, kde si každý může podle chuti dopřát perličkovou koupel nebo masáže různě silnými proudy vody.

Thalassoterapie

Postranní chodby v sobě ukrývají kabiny na nejrůznější druhy masáží. Pracuje se na klasických lůžkách, ale i vodních postelích, běžné jsou i různé zábaly, například z mořských řas. Specialitou je jsou obklady sezamovým olejem. Seznamu jsou připisovány obzvláště zázračné vlastnosti při odplavování stresu. Po třech leženích prý dokonale zapomenete na starosti všeho druhu.

Pokud se chystáte na dovolenou na jih k moři, thalassoterapii určitě vyzkoušejte, stojí za to.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: