Strom splněných přání ? ještě je čas na dobrý skutek

Strom splněných přání ? ještě je čas na dobrý skutek

Podle informací od obchodníků Češi letos utrácejí před Vánoci tak, jakoby ekonomická krize vůbec nenastala. Před Vánocemi bychom si ale měli vzpomenout i na ty, které by bez naší pomoci žádný dárek pod vánočním stromečkem nečekal.

Strom splněných přání ? o co jde?

Strom splněných přání je každoroční charitativní akce, která postupem let přesáhla hranici států. Na vybraných místech ? obvykle jde o nákupní centra, tržnice apod. Stojí již od konce listopadu ozdobený vánoční strom, pod nímž najdeme v obálkách vánoční přání dětí z dětských domovů. My máme možnost vybrat si dětské přání podle našich finančních možností, dárek koupit a pod strom splněných přání ho přinést.

Dobrovolníci pomohou s výběrem

Celou akci pořádá obvykle charitativní organizace a dobrovolníci nám poradí s výběrem v případě váhání, pomohou s balením dárku a zodpovědí naše případné otázky. Kdo chce pomoct a nemá čas či možnost dárek kupovat, může většinou přispět i finanční částkou, která je pak použita na dárky, které nikdo dětem nekoupil. Je třeba dodat, že přání dětí z dětských domovů jsou velmi často skromná, potěší je i drobnost.

Zbývá necelý týden

Rozhodneme-li se pomoci, není čas otálet ? stromy splněných přání zatím svítí po celé republice, stačí si na internetu vybrat ten, který máme nejblíže, ale brzy možnost pomoci skončí. Pár posledních dní před Vánoci totiž poputují dárky od stromu do dětských domovů po celé republice.

Nestojí za to obětovat chvíli svého času a peněz, abychom potěšili děti, které to mají ne vlastní vinou v životě mnohem těžší než většina z nás? Kdy jindy je čas na dobrý skutek, když ne o Vánocích?


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: