Silvestrovské koktejly

Silvestrovské koktejly

V minulých receptech jsme se vás snažili inspirovat k netradičním silvestrovským mňamkám, dneska jsou na pořadu koktejly. V našem výběru najdete několik návodů, kterými můžete zapůsobit. Chcete-li silvestrovskou společnost přímo ohromit, nezapomeňte si pořídit šejkr a předem si nacvičit několik efektů.

Strawberry Daiquiri

Suroviny: 0,5 dl bílého rumu, 0,1 dl jahodového likéru, 0,2 dl citrónové šťávy, 2 jahody, lžička moučkového cukru, ledová tříšť.

Příprava: Přísady promixujeme v mixéru, zdobíme plátkem jahody.

Vitamínový kamarád

Suroviny: 10 cl mrkvové šťávy, 5 cl pomerančového džusu, 2 cl citronové šťávy, 4 cl smetany a 1 lžičku medu.

Příprava: Vše smícháme v šejkru a podávíme ve vysoké sklenici bez stopky.

Horký polibek

Suroviny: 1/4 l mléka, 2 čokoládové pralinky, 1 lžička kakaa, 1 lžíce medu, 4 lžíce rumu. Ušlehaná smetana a nastrouhaná čokoláda na ozdobení.

Příprava: Uvedené suroviny dáme do nádoby a za stálého míchání přivedeme k varu. Nalijeme do silnostěnných skleniček, ozdobíme kopečkem šlehačky a posypeme nastrouhanou čokoládou.

Bloody Mary

Suroviny: 1 díl chlazené vodky, 4?5 dílů rajčatové šťávy, sůl, pepř, citrónová šťáva nebo tabasco, plátek citronu nebo limetky, snítka celeru.

Příprava: Do vysoké sklenice vložíme několik kostek ledu, přidáme všechny přísady. Koktejl pomalu promícháme odspoda nahoru a ozdobíme ho plátkem citrónu zavěšeným na okraji sklenice a snítkou celeru.

Tequila Sunrise

Suroviny: 3 cl tequily, 0,5 cl grenadiny, čerstvá pomerančová šťáva, led.

Příprava: Nalijeme do skla s ledem. Nejčistší optický efekt vycházejícího slunce získáme tak, že necháme grenadinu sklouznout po stěně skla, do které jsme předtím dolili pomerančový džus. Kápneme-li grenadinu doprostřed skla, vytvoříme efekt zdvihajících se mračen.

Hurricane

Suroviny: 40 ml Southern Comfortu, 15 ml grenadiny, citrónová soda nebo Sprite, třešeň, pomeranč

Příprava: Do sklenice a přidáme led, nalijeme Southern Comfort a grenadinu. Doplníme citrónovou sodou nebo spritem a zamícháme. Nakonec sklenici ozdobíme plátkem pomeranče a třešní.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: