Silvestrovské hry do společnosti

Silvestrovské hry do společnosti

Chystáte se strávit poslední den v roce a oslavu roku nového ve společnosti přátel? Pokud chcete zpestřit zábavu rozvernými společenskými hrami, máme pro vás několik osvědčených tipů. Ale pozor ? hry nejsou vhodné do přespříliš usedlé společnosti.

Kočička

Hráči sedí v kruhu. Jeden hráč je uvnitř kruhu a představuje chudinku kočičku. Kočička si klekne před libovolného hráče, žalostně zamňouká a dělá přitom komické grimasy. Sedící hráč musí pohladit kočičku po hlavě a říct: "Ty naše malá milá kočičko." Nesmí se u toho usmát. Ostatní se smát mohou. Když se hladící hráč usměje, musí si vyměnit místo s kočičkou. A vše se opakuje.

Žamberk ? Vamberk

Hráči se rozsadí do kruhu a rozpočítají se stylem Žamberk ? Vamberk ? Žamberk ? Vamberk atd. Vedle sebe nesmějí sedět dva hráči ze stejného města, v případě nutnosti možno volit třetí město. Je pronesena legenda o tom, jak byla města v minulosti k sobě nepřátelská, lidi se neměli rádi, všemožně se pomlouvali. Každý hráč musí pomluvit jednu materiální věc (nemateriální se opravují na materiální) na hráči, který hraje po něm ? a tak to jde dokola. Potom ovšem legenda pokračuje ? po několika stoletích se města smířila, všechny spory odsoudila. Jako akt usmíření musí každý z hráčů políbit to, co předtím na tom druhém pomluvil.

Obchodníci s prádlem

Všichni hráči si sundají nějaký kousek oblečení. Nebo dva? Tři? Záleží na domluvě a bujarosti nálady. Svršky dáte na hromadu a poctivě promícháte, takže najednou před sebou můžete mít nejen tílka a košile, ale i spodní prádlo? Jak je kdo odvážný ? co kdo sundá. Hráči se posadí na gauč nebo klidně i na zem do vzdálenějšího místa od této hromádky. Na signál se každý bude snažit dostat ke kupě oblečení co nejdříve, nalézt tam svoje prádlo a obléci si ho. Vítězí ten, kdo bude nejrychlejší, ale aby hra byla více zajímavá, může se společnost rozdělit na dva tábory ? družstva, a to, které bude celé nejdříve oblečeno, získá prvenství.

Nebezpečná mise

V čem spočívá tajemství přitažlivosti? V hledání něčeho tajemného na osobě druhého pohlaví. Proč to nepřevést do silvestrovské verze? Jedna ze zúčastněných dam si kdesi na těle schová kolektivně schválený malý předmět ? vlásenku připne na kalhotky, řetízek strčí do výstřihu apod. Druhé družstvo (muži) vyšlou jednoho, který postupně pouze ústy nebo jednou rukou postupně prohledává všechno ženské osazenstvo, až hledaný předmět objeví. Ostatní mu mohou u každé ženy jednou v nouzi pomoci, třeba při rozepnutí halenky, povolení zipu u kalhot. Cílem je objevit, ne svlékat, ale pokud žena ukryje věc na místo, kam je ztížený přístup, bez odlehčení se tato hra neobejde. Kdo koho bude ?prohledávat", se samozřejmě může časem měnit.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: