Salsa

Salsa

Taneční prostor se zaplní nekonečnými, proplétajícími se a svůdnými rytmy. Houpající se boky a multikulturní směs šťastných, usmívajících se tváří dominují neobyčejně družné atmosféře. To je salsa!

Salsa (do češtiny přeloženo jako "omáčka") je směs afro-karibských rytmů. Je to temperamentní a podmanivý tanec s atraktivními figurami, který se těší stále větší oblibě i u nás. Salsa si získává srdce všech, kteří ji okusí a poznají volnost projevu. Salsa je tanec bezesporu velice dynamický a energický, hravý, smyslný i romantický. Pokud ji chceme tancovat, nezáleží na věku, ani na tom, jestli jsme profesionální tanečníci nebo lidé, kteří v životě netancovali.

Historie salsy

Do vývoje salsy zasáhlo v její bohaté historii mnoho aspektů a stále prochází vývojem. Ale lze s určitostí mluvit o dvou kulturách, které stály u zrodu salsy. A to Kuba a Portoriko. Odtud se rozšířila po celé Americe. Vzhledem k tomu, že tanec byl vystaven nejrůznějším vlivům, začalo se postupně vytvářet mnoho stylů (kolumbijský, puertorikánský, Los Angeles, New York Style a samozřejmě i kubánský).

Kubánská salsa se vyznačuje především tím, že veškerý pohyb páru během tance je orientován po kruhu, kdežto v Los Angeles a New Yorku všechny variace a celkový pohyb páru vychází z tzv. cross-body lead (křížového převedení), tedy přímočarého pohybu.

Muž má při tanci určitou roli ? říkáme, že vede partnerku. Žena se potom řídí podle partnera a chodí tam, kam on chce. Není také nutné, aby tancovali v páru muž a žena. Salsu je možné tancovat i jednotlivě, případně ji mohou tancovat dvě ženy spolu.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: