Powerball ? skvělá hračka na posílení ruky

Powerball ? skvělá hračka na posílení ruky

Powerball je zčásti hračka, zčásti nenápadný, ale účinný posilovací přístroj, který je v poslední době in. A je to zároveň dobrý tip na vánoční dárek.

Princip powerballu

Powerball je založen na principu gyroskopu.1 Je to malé kulaté zařízení, které se vám vejde akorát do ruky. V jeho útrobách je setrvačník, který se může otáčet okolo dvou os zároveň. Powerball roztočíme rotací ruky v zápěstí. Když se nám to podaří, což pro začátečníka není vždy snadné, nutí setrvačník ruku dál vyvíjet sílu.

Tím můžeme dosáhnout až neuvěřitelných otáček ? 14 000 za minutu, což nás nutí vyvíjet sílu stisku ruky až 16 kg.

Pro koho je powerball určen?

S pomocí powerball může posilovat skoro každý a téměř každého také powerball zaujme. Výjimkou jsou lidé s chronickými problémy ruky. Jistým omezením může být i velmi vysoký věk.

Naopak je to velmi vhodná relaxační pomůcka pro všechny, kdo pracují s počítačem nebo jinak stereotypně zaměstnávají ruce. Samozřejmě je to i výborný posilovací nástroj pro sportovce.

Powerball liga

Lákadlem pro soutěživé typy je vybavení powerballu digitálním otáčkoměrem, díky němuž lze navzájem porovnávat výkony. Mezi powerballovými nadšenci dokonce existuje soutěž o nejlepší výkon (nejvyšší počet otáček). V době psaní tohoto článku drží světový rekord Akis Kritsinelis s výkonem 16 732 otáček za minutu. Nejlepších 100 výkonů naleznete na adrese http://www.powerballs.com/scoreboard.php. Pokud se chcete zapojit, stačí zaslat fotku displeje powerballu s vaším výkonem. Hodně štěstí a šikovnosti.

1) Gyroskop je zařízení, které využívá momentu setrvačnosti a používá k navigaci. Je mimo jiné důležitý pro orientaci a navigaci ve vesmíru, kde neexistuje magnetické pole, které by poskytovalo vodítko. Na gyroskopu závisí například Hubblův vesmírný dalekohled.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: