Pěstujeme masožravé rostliny

Pěstujeme masožravé rostliny

Masožravé rostliny patří pro svou schopnost získávat energii pomocí lapání a trávení živočišné kořisti mezi nejzajímavější zástupce rostlinné říše. V současnosti je známo přibližně 600 druhů masožravých rostlin začleněných do 16 rodů.

Umístění

Umísťujeme je na nejsvětlejší místo, které v bytě najdeme. Pokud budou mít dostatek vody, bude se jim dařit i na přímém slunci. Vhodná je tedy jižní strana bytu, v úvahu přichází i východní nebo západní. Růst můžeme podpořit osvětlením zářivkou. Pokud není rostlina umístěna u okna, je osvětlení zářivkou nezbytné. Zároveň se masožravé rostliny nesmějí umísťovat poblíž radiátoru. Potřebují totiž poměrně vysokou vlhkost vzduchu.

Teplota

Teplota v letních měsících by se měla vždy pohybovat v rozmezí 15?35 °C. Zazimování masožravých rostlin není nutné, ale je možné. v tom případě je doporučovaná teplota nad bodem mrazu, ale pod 15 °C.

Zálivka

Květináč s masožravou rostlinou postavíme do misky s vodou. Nenecháváme květináč nikdy vyschnout. Rostlinu nezaléváme na zeminu, pouze do misky, na níž je postavena. Pokud je to možné, používáme k zálivce odstátou nebo dešťovou vodu. Masožravé rostliny jsou velmi citlivé na vápník, proto nepoužíváme vodu z kohoutku. Nikdy je nepřihnojujeme.

Přesazování

Každoročně anebo každý druhý rok rostlinu přesadíme, nejlepším obdobím k přesazování je jaro. Průběžně odstraňujeme odumřelé nebo zahnědlé listy, které by mohly začít plesnivět.

Chcete-li vědět více

Pokud se chcete o pěstování masožravých rostlin dozvědět více, doporučujeme knížku Masožravé rostliny ? podrobný návod k pěstování. Napsal ji v praktickém a srozumitelně podaném duchu Kamil Pásek a vydalo nakladatelství Grada.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: