Péče o ruce I.

Péče o ruce I.

Ruce jsou vizitkou každého z nás, a proto by se péče o ně měla stát samozřejmostí, která vyžaduje pravidelnost a důkladnost. Nejde o to, věnovat jim celý den, ale pečovat a upravovat je podle potřeby.

Jak pečovat o ruce

Základem úspěchu je výběr vhodné kosmetiky. Během dne používáme hydratační krém. Nanášíme ho v tenčích vrstvách, když cítíme pocit "suchých rukou", ale také bychom ho měli použít po každém umytí.

Na noc používáme spíše mastnější přípravky. Pokud máme velice suchou pokožku, jejich účinek můžeme umocnit použitím bavlněných rukavic, které zajistí pomalé vstřebávání krému po celou dobu spánku.

Pro častou práci s vodou existují speciální krémy pro práci ve vlhkém prostředí.

Jednou týdně je dobré dopřát rukám peeling, kterým odstraníme odumřelé buňky. Nebo můžeme použít olejovou lázeň. Vhodný je především olej olivový či mandlový. Ruce do něj zhruba na 8 minut ponoříme a poté si navlékneme bavlněné rukavice. Během krátké chvíle budou dokonale hebké.

Co by měly krémy na ruce obsahovat

Nejčastějšími součástmi krémů na ruce jsou vitamíny A, E, panthenol (stimulují funkci kůže, mají protizánětlivé účinky), měsíček (hojivé účinky), urea (zvlhčující účinek).

Jak chránit ruce

Nepoužíváme silně zásaditá mýdla. Poznáme je podle pH nad 7,5. Pokud pracujeme ve vlhkém prostředí, chráníme ruce i nehty gumovými rukavicemi. Ti, kteří jsou na gumu alergičtí, mohou použít ochranný krém. Bavlněné rukavice se doporučují při práci v příliš suchém prostředí. Pokud neradi pracujeme v rukavicích, můžeme své ruce po práci ošetřit regeneračními zábaly. Časté mytí pokožku vysušuje. Používáme raději hydratační krémová mýdla.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: