Péče o pleť III ? postup

Péče o pleť III ? postup

Jaké fáze má péče o pleť? Čeho dosáhneme jednotlivými postupy? Jaké přípravky zvolit? To se dozvíte v dnešním díle našeho seriálu.

Čištění pleti

Používáme čistící krémy, emulze, mléka, vody a gely.

Přípravky slouží k odstraňování make-upu, ale také běžných povrchových nečistot, potu a kožního mazu. Používáme je tedy, i když se nelíčíme! Pro suchou pleť jsou lepší mléka a krémy, pro mastnou potom gely. Čištění pleti je základem. Pokud důkladně pleť nečistíme, účinné látky krémů obtížněji pronikají do pleti a nejsou zcela využity. I ten nejlepší krém pak nemusí přinášet očekávané účinky.

Tonizace

Používáme pleťové vody a tonika.

Slouží k dočištění pleti ? odstranění zbytků nečistot a čistícího přípravku, osvěží a vyrovná pH pleti. Vody na mastnou pleť navíc zmírňují viditelnost rozšířených pórů. Pro suchou pleť jsou vhodné vody bez obsahu alkoholu.

Hydratace a výživa

Používáme denní, noční krémy a emulze.

Slouží také jako ochrana před nepříznivými vnějšími vlivy a to včetně nečistot v ovzduší a UV záření. Proto i mastná pleť by měla být ošetřena lehkým krémem nebo emulzí. Noční krémy obsahují množství výživných látek, které mohou nerušeně během spánku pronikat do pleti a dodávat jim vitalitu. Při aplikaci krému postupujeme směrem vzhůru a do stran. Nezapomínáme na krk, který jinak nemilosrdně prozrazuje náš věk.

Péče o oční okolí

Používáme oční krémy a gely určené speciálně pro tyto partie.

Tyto krémy a gely nám zaručují dokonalou ochranu jemné pleti v okolí očí, její hydrataci a výživu. Přípravky ve formě gelu jsou při odstraňování otoků a únavy účinnější, necháme-li je před použitím vychladit v ledničce. Při nanášení přípravku vždy dbáme, aby se nedostal do oka, vynecháme pohyblivá víčka a okolí řas. Nanášíme velmi jemně od vnějšího koutku oka k vnitřnímu a lehce vyklepáváme.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: