Péče o nohy I.

Péče o nohy I.

Péče o nohy by měla být zvýšená zejména v jarních a letních měsících, kdy se nosí otevřené boty. Upravené nehty, odstraněná tvrdá a suchá kůže by měly být samozřejmostí. Péče o nohy by ale neměla být opomíjena ani ve zbylých měsících roku.

Doma by nám ke správné péči o nohy neměly chybět

  • Kleštičky na nehty ? nehty na nohách jsou v porovnání s těmi na rukou tvrdší, a proto bývá obvykle obtížnější je stříhat nůžkami z manikúry. Zvolíme tedy raději kleštičky na nehty.
  • Pilník na nehty ? můžeme používat jakýkoliv pilník určený na přírodní nehty. Jelikož nehty u nohou jsou většinou silnější, je možné použít i hrubší pilník. K péči o nehty na nohou se hodí rovněž leštící pilník, pokud chceme mít nehty lesklé i bez lakování.
  • Pemza ? k péči o nohy je rovněž potřebné používat pemzu na odstranění drsné kůže na patách a jiných částech chodidel. S pemzou musíme pracovat opatrně, abychom si nepoškodili pokožku.
  • Výživa na nohy ? pro pokožku na nohách jsou vhodné krémy, které obsahují jojobový olej, včelí vosk, vitamin E, d-panthenol, výtažky z Aloe Vera, pšeničných klíčků, arniky a kaštanu koňského. Pokud došlo ke zrohovatění pokožky, jsou vhodné gely na její odstranění.

Jak správně o nohy pečovat

Mytí nohou

Při mytí se snažíme dostat všude, i mezi prsty a pod nehty. Po koupeli nohy dobře osušíme. Při utírání nohou se také snažíme dostat mezi prsty. Vlhké nohy poskytují živnou půdu pro bakterie a pach.

Vzniku suché, popraskané kůže na nohou zabráníme vmasírováním dobrého krému nebo mléka do pokožky nohou před obutím a než půjdeme spát.

Stříhání nehtů

Nehty u nohou stříháme rovně napříč, abychom zabránili vzniku zarostlých nehtů. Po ostříhání obrousíme okraje pilníčkem na nehty. Stejnou pozornost bychom měli věnovat i kůži v okolí nehtů. K udržení její jemnosti je třeba ji pravidelně otírat speciálním olejíčkem. Péči o nohy ukončíme zatlačením kůžičky kolem nehtů.

Lakování

Před nanášením laku je třeba zbavit nehet jakékoliv vlhkosti a mastnoty. Poté naneseme podkladový lak, který zabraňuje zažloutnutí nehtů a prodlužuje trvanlivost barevného laku. Necháme jej důkladně uschnout a přejdeme k barevnému laku. A aby byl efekt dokonalý, použijeme na závěrečnou horní vrstvu průsvitný tzv. ochranný lak, který zvýrazní lesk a prodlouží trvanlivost. Zbavíte se tím i případného nepěkného zabarvení nehtů a nehet bude vypadat zdravě.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: