Parafínový zábal

Parafínový zábal

Parafínové zábaly jsou vhodnou procedurou pro léčení potíží pohybového aparátu. Tato metoda využívá přenosu tepla, které se uvolňuje při tuhnutí parafínové hmoty mezi 52 ºC?62 ºC. Parafínová hmota s parafínovým olejem se nanáší na ošetřované místo. Lokálním přenosem tepla dochází k prohřátí a uvolnění tkání, což odbourává pocit bolesti.

Parafín

Parafín je speciální vosk získaný z ropy a obohacený o vitamín E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo.

Doporučuje se při?

?bolestech svalů a kloubů, revmatických onemocněních. Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu. Zmenšuje chronickou bolest, zvyšuje lokální prokrvení, zlepšuje výživu i hojení tkání, působí na změknutí vaziva.

Nedoporučuje se při?

?horečnatých onemocněních, hypertonii, vysoce zánětlivých procesech, poraněních a infekcích pokožky, při akutních zánětech (lokální teplo bolest zvyšuje, podporuje vznik otoku a často vede spíše ke zhoršení stavu). Opatrnost je nutná u seniorů a u osob s kardiovaskulárním onemocněním. Lokální teplo nelze aplikovat na místa, ve kterých je implantován kovový materiál.

Parafín v kosmetice

Parafínové zábaly se používají také v kosmetickém průmyslu pro výživu a zjemnění kůže rukou, loktů, kolen a chodidel. Mezi nejoblíbenější patří zábaly rukou. Po parafínové kúře jsou hladké a jemné, zbavené odumřelých buněk a suchých šupinek kůže. Parafínové zábaly se používají také při odstraňování tukových polštářků a celulitidy.

Parafínový zábal rukou

Před parafínovým zábalem se ruce nejdříve vydezinfikují, aplikuje se peeling a teprve poté se ruce ponoří do lázně s teplým parafínem. Vosk okamžitě přilne na pokožku. Ruce se zabalí do plastikových a speciálních froté rukaviček a nechá se 10 až 20 minut působit. Pak se parafín z pokožky lehce stáhne a nanese se výživný krém. Kůra se doporučuje přibližně každé čtyři týdny.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: