Medová masáž

Medová masáž

Med je odpradávna zařazován mezi přírodní zázraky ? jako pochutina i jako podpůrný léčebný prostředek. Med je základním včelím produktem, ale mnohem více než k léčení ho využíváme spíše jako chutnou potravinu. Výzkumy ukázaly, že med má vlastnosti léčivé a posilující. Kromě konzumace medu si můžeme dopřát i medovou masáž.

Jak masáž probíhá

Jedná se o starou osvědčenou léčitelskou detoxikační metodu. Využívá výborných účinků medu (především detoxikačních) a kompresních masérských hmatů. Dochází tak k odstraňování starých usazenin a jedů až z hloubky tělesných tkání. Navíc přes reflexní zóny můžete touto masáží příznivě ovlivňovat i jiné orgány.

Masáž trvá od 20 do 60 minut v závislosti na jejím průběhu. Při medové masáži ležíte na břiše. Masér vám záda potře voňavým tekutým medem a poté ho speciální technikou vmasíruje do těla. Během masáže, kdy dochází k uvolňování toxinů z těla, med mění svou konzistenci a barvu. Při masáží taktéž dochází díky vzniklému podtlaku mezi tělem a dlaněmi maséra k prokrvení kůže. V důsledku vyplavování škodlivin se po masáži budete cítit příjemně unaveni. Občas můžou nastat krátkodobé doprovodné reakce jako je drobná vyrážky, bolest hlavy či únava. Znamená to, že masáž začíná působit. V tomto případě se doporučuje klid, pohyb na vzduchu a hlavně dodržovat pitný režim, který napomáhá vyplavování škodlivin.

Pokožka je po masáži hladká, jemná, příjemná, krásně voní po medu. Není vhodné se ten den pak umývat mýdlem pouze vodou. Mýdlo zanáší póry.

Účinky

Medová masáž má dvojí účinek. Odstraňuje toxiny v těle a aktivuje vnitřní orgány. Na rozdíl od klasické masáže, medová masáž odstraňuje tzv. pumpováním z organismu toxiny ? jedy, které se ukládají hluboko v tělesných tkáních kolem páteře po celou dobu našeho života. Toxiny způsobují oslabování organismu, co má za důsledek vznik různých nemocí.

Je účinná jako prostředek k oživení organismu vyčerpaného stresem a nezdravým životním stylem. Pomůže Vám při potížích s nespavostí, bolestmi hlavy nebo trávícími obtížemi. Medová masáž se doporučuje i lidem, kteří trpí nemocemi kloubů nebo revmatismem.

Jestliže trpíte alergií na med, máte citlivou pokožku nebo ranky a odřeniny na těle, medová masáž se nedoporučuje.

Cena medové masáže se pohybuje v závislosti na kvalitě salónu a regionu, ve kterém proceduru vyhledáváte. Pohybuje se zhruba kolem 200 ? 600 Kč.

Domácí medová maska třikrát jinak

Pleťovou masku si můžete připravit tak, že si namažete obličej a dekolt asi na půl centimetru tloušťky tekutým medem a necháte působit dvacet pět minut, potom jej smyjete vlažnou vodou.

Další alternativou je maska z medu, žloutku a bílého jogurtu. Všechny tyto ingredience smícháme dohromady, naneseme na obličej a dekolt a necháme třicet minut působit. Poté opět smyjeme vlažnou vodou.

Do třetice je velmi výživná maska připravená ze spařených jemně mletých ovesných vloček s lžící medu. Směs smícháme, naneseme na pleť a necháme třicet minut působit, pak umyjeme vlažnou vodou.

Tyto masky pokožku výborně zvláční, vyživí, dodají jí svěžest, hebkost a vyhladí vrásky.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: