Kryoterapie

Ale teprve od 80. let minulého století umožňuje technika využít k léčbě extrémně nízkých teplot v podobě celotělové aplikace. Původ této revoluční terapie je v Japonsku, první klinické výsledky byly získány při terapii revmatických kloubních chorob a astmatu. Dnes se metoda úspěšně využívá zejména v Německu, Rakousku, Polsku a dalších zemích Evropy.

Průběh terapie

Do polária (mrazící zařízení pro celotělovou kryoterapii) vstupujeme v silných ponožkách a plavkách., příp. ve spodním prádle. Výška podlahy polária se upraví tak, aby hlava byla nad horním okrajem komory. Po uzavření se prostor ochladí až na ?160 °C. Hluboký mráz člověku neublíží, protože vzduch v kryokomoře je absolutně zbaven vlhkosti. Pobyt v poláriu trvá 2 až 3 minuty a je velmi příjemný. Po kryoterapii je žádoucí intenzivní pohyb. To je výrazný rozdíl proti sauně, po níž je doporučován klidový režim a odpočinek.

Bezprostředně po opuštění polária zažijete příjemně teplý pocit po celém těle, všechny klouby se budou volněji pohybovat a sníží se vnímání bolestí. V závislosti na počtu procedur může přetrvávat snížená bolestivost několik hodin nebo déle

Počet procedur se řídí charakterem potíží a následným efektem terapie. Na počát


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: