Hrajeme si na louce a v lese 4

Hrajeme si na louce a v lese 4

Dnes se opět vracíme k hrám pro hráče dobrodružnější povahy. Hra na roboty prověří naši schopnost komunikovat. Poté si zahrajeme na sardinky, kde se k sobě budeme mačkat. Třetí v pořadí je fotbalový běh ve členitém terénu.

Na roboty

Počet hráčů

Cca 8?16, rozdělení do dvojic.

Pomůcky

Šátky na zavázání očí pro polovinu hráčů, pomůcky pro překážkovou dráhu.

Průběh hry

Skupina se rozdělí do dvojic. Každá dvojice si domluví signály pro pohyb (doprava, doleva, zrychlit, zpomalit apod.). Tyto signály nesmějí být běžná slova, ale např. jednoslabičná výkřiky. V každé dvojici si jeden zaváže oči. Nevidomí hráči se snaží na čas překonat překážkovou dráhu, zatímco druzí z dvojic navigují.

Sardinky

Počet hráčů

Cca 8?16

Pomůcky

Žádné.

Průběh hry

Jde o noční hru, je třeba úplné tmy. Hraje se ve více místnostech či ve volné přírodě, podmínkou je naprostá tma. Jeden hráč představuje sardinku, ostatní hráči ale nevědí, kdo to je. Hráči se pohybují v omezeném prostoru a neustále vydávají domluvený zvuk, např. štěkání. Ten vyluzují všichni, jen sardinka mlčí. Když hráč na sardinku narazí, přitiskne se k ní. Tak se postupně zvětšuje počet sardinek přitisknutých k sobě. Hra končí, když jsou již všichni sardinkami.

Fotbalový běh

Počet hráčů

4 a více

Pomůcky

Tolik tenisových (nebo podobných) míčků, kolik je hráčů.

Průběh hry

Jde o speciální závod v terénu o délce cca 150 m. Hráči musí od startu k cíli svůj míček dokopat. Kdo do cíle dorazí nejdřív, zvítězí. Rukou se hráči mohou dotknout míčku pouze v případě, když jim zapadne do díry nebo mezi kameny a nemohou jej vyprostit nohou. Čím je terén členitější, tím je hra zajímavější. Chceme-li hru ještě více zpestřit, necháme hráče hrát naboso.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: