Hrajeme si na louce a v lese 2

Hrajeme si na louce a v lese 2

Dnes nás čeká druhá sbírka her na louku a do lesa. Jsou to hry poměrně akční, ale věříme, že se jich nezaleknete a užijete si při jejich hraní plno zábavy.

Na démona

Počet hráčů

8?15

Pomůcky

Tolik šátků, kolik je hráčů, pomůcky pro vyznačení kruhu, např. kameny.

Průběh hry

Hráči si vylosují, kdo se stane démonem. Na louce je vyznačen kruh o průměru 2?3 m (podle počtu hráčů). Démon si klekne na všechny čtyři doprostřed kruhu, ostatní hráči ho obklopí a začnou ho jemně šlehat přes záda šátkem zavázaným na uzel. Přitom společně odříkávají kouzelnou formulku: ?Démone, chyť si mě, démone, chyť si mě??. Když vysloví tuto formulku potřetí, rozprchnou se z kruhu na všechny strany. Démon vyskočí a snaží se někoho chytit, aby mu předal svoji úlohu. Když démon opustí kruh, ostatní hráči se snaží sami do kruhu vrátit. Komu se to podaří, je zachráněn. Démon už zpět do kruhu nesmí. Kdo je chycen (stačí dotek), mění si s démonem roli.

Minutová honička

Počet hráčů

8-15

Pomůcky

Tužka a papír.

Průběh hry

Vybraný hráč pronásleduje všechny ostatní hráče na vymezeném hřišti přesně minutu. Každý, kdo dostane babu, si musí sednout nebo dřepnout. Po uplynutí minuty se spočítá, kolik hráčů honič chytil, výsledek je zapsán do tabulky a minutová honička začíná znovu. Tentokrát honí jiný hráč a hrají opět i ti, kteří minule dostali babu. Hra se opakuje tolikrát, kolik hraje hráčů ? pokaždé honí někdo jiný. Vyhrává ten, kdo pochytá za minutu nejvíc soupeřů.

Pochod slepců

Počet hráčů

Dvě stejně početná družstva, celkem cca 20 hráčů.

Pomůcky

Tolik šátků, kolik je hráčů, pomůcky na vymezení území (např. větve), případně překážky pro ztížení.

Průběh hry

Hráči každého družstva stojí vedle sebe na jednom konci vymezeného území. Všichni si zavážou oči šátkem a poté se chytnou za ruce. Poté může vedoucí vložit doprostřed překážky, např. batohy, větve apod. Na povel se družstva vydají naproti sobě, musí překonat překážky, úspěšně se minout, vyhledat na protějším konci území ohraničující předmět, otočit se a totéž absolvovat cestou zpět na původní místo. Celou dobu se nesmí pustit žádné spojené ruce. Družstvo se ocitá v cíli, když se jeden z jeho členů dotkne ohraničujícího předmětu. Vyhrává rychlejší družstvo.

Upozornění

Ani náskok zde nezaručuje vítězství, protože družstvo může minout ohraničující předmět a ocitnout se mimo pole. Potom je cesta zpět velmi obtížná.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: