Hádanky a úkoly 24.

Hádanky a úkoly 24.

V dnešním díle hádanek a úkolů se pokusíme rozsoudit obvinění knížete Vratislava, rozřešíme zápletku knedlíkové hostiny a jako zákusek navštívíme jednu pizzerii.

Obvinění knížete Vratislava

Obviněným byl moudrý, velmi učený a mocný kníže Vratislav. Vratislav panoval spravedlivě a pravidelně. Vždy ráno v osm ho jeho osobní kočár přivezl až do úřadu a zase jel domů. Odpoledne kočár vyjel, aby byl u úřadu přesně v 15.30. Nabral Vratislava a jeli domů. Onoho kritického dne skončil Vratislav o něco dříve, a proto se rozhodl, že půjde kočáru naproti. Cesta vedla kolem posvátného sloupu. Když narazil na svůj kočár, nasedl a hned jeli domů. Doma byli o půl hodiny dříve než obvykle. Posvátný sloup přesně v 15.20 někdo zneuctil nápisem: ?Dejte mi pevný bod a pohnu Zemí.? Protože to byl moudrý citát, padl stín podezření na Vratislava.

Má Vratislav alibi na danou hodinu?

Knedlíková hostina

Hlavním chodem byly rýžové knedlíky (něco jako u nás doma knedlíky švestkové, ale místo švestek byla rýže). Oběda se zúčastnila i kouzelníkova manželka. Po obědě každý pronesl jednu větu:

  • Emil: Nesnědl jsem nejvíc ani nejméně knedlíků.
  • Honza: Nesnědl jsem nejméně knedlíků.
  • Karel: Snědl jsem nejvíc knedlíků.
  • Martina: Snědla jsem nejméně knedlíků.

Právě jeden z nich lhal.

Kdo snědl nejvíce knedlíků a kdo lhal.

Pizzerie

V pizzerii se prodávají dva druhy pizzy. Větší druh má průměr 30 cm a menší druh má průměr 20 cm. Honza si dal jednu větší pizzu a Emil si objednal dvě menší. Zaplatili oba stejně. Kdo z nich snědl více pizzy?

Výsledky z minula

Rybářův úlovek

Celkem rybář chytil 48 ryb.

Inspektor Colombo vyšetřuje

Inspektor z krádeže neobvinil nikoho ze tří podezřelých.

Dračí snídaně

Úloha patří k jednodušším, čtyřhlavému drakovi trvá snídaně 2,5× déle než desetihlavému.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: