Hádanky a úkoly 23.

Hádanky a úkoly 23.

Seriál hádanek a úkolů už se dostal k číslu dvacet tři. Minule jsme končili rybařením, a tím taky dnes začneme. Poté poradíme, jak má inspektor Colombo vyšetřit loupež. Nakonec vyřešíme rychlost žraní draků s různým počtem hlav.

Rybářův úlovek

Rybář přinesl po velice úspěšném dni domů spoustu ryb. Když je počítal, zjistil, že kaprů donesl třikrát více než cejnů. Úhořů chytil 7. Okounů bylo čtyřikrát více než štik. Cejnů bylo o jednoho méně než štik. Okounů bylo o jednoho víc než úhořů a kaprů dohromady. Kolik rybář chytil celkem ryb?

Inspektor Colombo vyšetřuje

Jistý McGray, klenotník z Londýna, telefonoval do Scotland Yardu, že mu vyloupili obchod. K výslechu byli předvedeni tři podezřelí (dejme tomu A, B a C). Inspektor Colombo zjistil tyto skutečnosti:

  1. Každý z těch tří podezřelých A,B,C byl v den loupeže v obchodě a nikdo další ten den v obchodě nebyl.
  2. Pokud je vinen A, měl právě jednoho společníka.
  3. Pokud je B nevinen, je nevinen i C.
  4. Pokud jsou vinni právě dva, pak jedním z nich je A.
  5. Pokud je C nevinen, je nevinen i B.

Koho inspektor Colombo obvinil z loupeže?

Dračí snídaně

10tihlavý drak a 4hlavý drak pořádají k snídani dvě sestry princezny (podobné si k nerozeznání) ? každý jednu. Oč déle trvá snídaně 4hlavému draku než desetihlavému, jestliže oba draci začali snídat ve stejnou chvíli a všechny dračí hlavy papají se stejnou rychlostí?

Výsledky z minula

Aniččin zvěřinec

Příklad byl trochu chyták, měl dvě řešení. Anička může mít kočku, psa a papouška. Může mít také ale jen 2 želvy.

Cesta do školy

Původně měl přijít Pepa do školy 8 minut před zvoněním. Jestliže se vrátí domů, ztratí 18 minut, neboť přijde do školy 10 minut po zvonění. Na cestu domů a zpět na místo, kde je, tedy Pepa potřebuje 18 minut. Při cestě z domova tedy již ušel devět dvacetin celé cesty, neboť je na cestě 9 minut a celá cesta trvá 20 minut.

Lovení kapra

Petr.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: