Hádanky a úkoly 22.

Hádanky a úkoly 22.

Ani jsme se nenadáli, je tu opět pátek a s ním i tři oříšky k rozlousknutí. V prvním oříšku se skrývají počty Aniččiných zvířat. Druhý oříšek rozlouskneme, pokud poradíme Pepovi s cestou do školy. A při třetím louskání budeme lovit kapry.

Aniččin zvěřinec

Anička chová doma zvířata. Až na dvě zvířata má samé psy, až na dvě zvířata má samé kočky a až na dvě zvířata má samé papoušky. Zbývající zvířata Aničky jsou želvy. Kolik a jakých zvířat má Anička?

Cesta do školy

Když ještě Pepa chodil do školy, trvala mu cesta z domova do školy 20 minut. Jednou si zapomněl sešit s domácím úkolem. Kdyby šel dále do školy, přišel by 8 minut před začátkem vyučování. Kdyby se vrátil domů pro sešit, přišel by 10 minut po zvonění. Jakou část cesty již Pepa přešel?

Lovení kapra

Pavel se svým otcem a Petr se svým otcem šli lovit kapry. Přitom snědli dohromady 70 kousků cukroví. Poměr kousků cukroví, které snědli Pavel a jeho otec, byl 5:2 a poměr kousků cukroví, které snědl Petr a jeho otec, byl 3:7 Jak se jmenuje Pavlův otec?

Výsledky z minula

Na palouku

Jsou celkem dvě řešení: na palouku mohlo být buď 8 hadů, 14 myší, 14 brouků, 2 vrabci a 2 pavouci nebo: 7 hadů, 8 vrabců, 8 pavouků, 6 myší a 6 brouků.

Manželé a manželky

Václav 26 a Anna 21. Petr 27 a Natálie 22. Cyril 30 a Irena 25.

Bizoní kýta

Za 24 minut.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: