Hádanky a úkoly 21.

Hádanky a úkoly 21.

Jednadvacáté pokračování hádanek, co bystří náš mozek nás zavede na palouk mezi rozličná zvířata. Pak budeme zkoumat stáří manželských dvojic a nakonec stravovací návyky indiánů.

Na palouku

Na palouku byli hadi, vrabci, myši, brouci a pavouci. Dohromady měli čtyřikrát více nohou než hlav. Myši a brouci mají dohromady pětkrát více nohou než hlav. Brouci a pavouci mají celkem 100 nohou. Kdyby se hadi odplazili, zůstalo by na palouku pětkrát více nohou než hlav. Kolik kterých živočichů bylo na palouku. (Brouk má 6 nohou.)

Manželé a manželky

Václav, Petr a Cyril jsou každý ženat s jednou ze tří žen: Natálií, Irenou nebo Annou. Všem dohromady je 151 let. Každý muž je o pět let starší než jeho žena. Václav je o rok starší než Irena. Natálii s Václavem dohromady je 48 let. Cyril s Natálií mají dohromady 52 let. Určete věk všech a sestavte manželské páry. (Věk každého je přirozené číslo.)

Bizoní kýta

Vinnetou, Old Shatterhand a Nšo-či snědli bizoní kýtu za 20 minut. Vinnetou a Nšo-či by ji snědli za 30 minut, kdežto Nšo-či a Old Shatterhand by ji snědli za 40 minut. Za jak dlouho by snědli bizoní kýtu Old Shatterhand a Vinnetou?

Výsledky z minula

Den v týdnu

Neděle.

Kamarádi na výletě

Tomáš má dostat 7× víc peněz než Petr. Dostane tedy 70 Kč a Petr dostane 10 Kč.

Parník na řece

Vory z Pikova do Matné poplují 35 hodin.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: