Hádanky a úkoly 20.

Hádanky a úkoly 20.

Ani jsme se nenadáli a jsme u dvacátého dílu úkolů na přemýšlení. Ty dnešní zahájíme určováním správného dne v týdnu, potom pojedeme na výlet se třemi kamarády a na konec ještě poplujeme parníkem.

Den v týdnu

Až se pozítří stane včerejškem, tak dnes bude tak daleko od neděle, jako den, který byl dneškem, když předevčírem bylo zítra. Co je dnes za den?

Neděle.

Kamarádi na výletě

Tři kamarádi se vydali na celodenní výlet. Tomáš si s sebou vzal 5 litrů limonády, Petr si nesl 3 litry téže limonády a Viktor šel jen tak, bez pití. Během výletu chlapci všechnu limonádu vypili, přičemž každý ze tří kamarádů vypil stejné množství limonády. Viktor, který sám žádnou limonádu nepřinesl, dal chlapcům za vypitou limonádu 80 Kč. Jak si mají Tomáš s Petrem peníze rozdělit?

Tomáš má dostat 7× víc peněz než Petr. Dostane tedy 70 Kč a Petr dostane 10 Kč.

Parník na řece

Z města Pikov do města Matná pluje parník po proudu řeky stálou rychlostí 5 hodin. Jede-li stejnou rychlostí zpět proti proudu z Matné do Pikova, urazí stejnou vzdálenost za 7 hodin. Kolik hodin potřebují na cestu z Pikova do Matné vory, které se pohybují rychlostí proudu řeky?

Vory z Pikova do Matné poplují 35 hodin.

Výsledky z minula

Desetikoruny a koruny

Doplatek byl 373 Kč.

Obědvání v cizině

Dostal jsem pečené hovězí, makarony a koláče.

Sčítání lidu

Existuje jediné řešení 25, 3 a 3 roky. Druhé nabízející se řešení (15, 15, 1) nevyhovuje, protože nikdo není nejstarší.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: