Gemmoterapie

Gemmoterapie

Gemmoterapie se jako léčebná metoda objevila poměrně nedávno. Spočívá ve využití extraktů připravených z výtažků pupenů stromů, keřů, nebo bylin. Proto se jí také někdy říká medicína pupenů.

Trocha historie

V roce 1952 poprvé bruselský lékař Dr. Paul Henry vypozoroval pozoruhodné složení pupenů rostlin. Každá rostlina totiž do své budoucnosti ? pupenu ? investuje to nejlepší a nejcennější pro další rozvoj svého druhu. Obsahuje ve zvýšené koncentraci hormony, enzymy, stopové prvky, minerály, vitamíny. Rozhodl se zkusit extrakt z pupenů využít v medicíně. Vznikla nová alternativní léčitelská metoda ? gemmoterapie. Slovo gemmo znamená latinsky pupen.

Od klasické fytoterapie se metoda liší právě v podávání zárodečných tkání, v nichž se nacházejí mnohem účinnější substance, než v rostlinách dospělých. Gemmoterapie používá lihoglycerínové maceráty syrových rostlinných pupenů, případně jiných zárodečných tkání, bohatých na růstové faktory. Sem patří klíčky, mladé lístečky, mladé kořínky, vnitřní kůra stonků a kořenů, případně čerstvé výhonky ? tzv. letorosty.

Jako vyluhovadlo se používá směs etanolu a glycerinu. Ta připravuje zředěním koncentrovaného etanolu glycerinem.

Gemmoterapie ve světě

Přípravky z pupenů zkoumají vědci v mnoha koutech světa, např. v Belgii, Německu, Francii, Itálii, Švýcarsku, Kanadě, na Slovensku i u nás. Výzkumy i klinické výsledky přinášejí velice zajímavé a pozoruhodné výsledky, díky tomu je gemmoterapie považována za součást moderní terapie třetího tisíciletí.

Účinky

Gemmotinktury jako preventivní i léčivý prostředek nalezly široké uplatnění na celkovou revitalizaci organizmu. Díky nim dochází ke zlepšení imunitního systému, nervové i trávicí soustavu, je podporována tvorbu krve. Také pomáhá léčit mnoho závažných nemocí. Vynikající výsledky dosahuje například u boreliózy (topol), tamaryšek je zase úspěšný v boji proti krevním nemocem. Další druhy rostlin napomáhají zdravému vývoji trávicího traktu, močových cesty, dýchacího systému, kloubního aparátu. Dokonce byly zaznamenány skvělé výsledky při léčbě nádorových nemocí.

Velkou výhodou léčení výtažky z pupenů je ten fakt, že nejsou v kontraindikaci s jiným druhem léčby, naopak ji doplňují. V mnoha případech pod odborným dohledem lékaře je možno dávky chemických léků zmírnit a někde docela vysadit.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: