Dotekové terapie ? akupresura

Dotekové terapie ? akupresura

Akupresura, někdy u nás nazývaná čínská tlaková masáž - tuina, je předchůdcem akupunktury a vychází také ze stejných principů. Tato terapie je stará několik tisíc let. Působí, podobně jako akupunktura, na akupunkturní body, které jsou rozmístěny po celém těle (hlava, trup, končetiny). Principem akupresury je stlačování akupresurních (reflexních) bodů.

Akupresura má všestranné použití, dokáže zmírňovat bolesti a chránit tělo před nemocemi. Akupresura působí také jako prevence, protože harmonizuje životní energii v těle. Techniky akupresury lze využít při nevolnostech, bolestech nejrůznějšího původu, při zvracení, škytavce, krvácení z nosu, při žaludečních nevolnostech apod. Akupresura si dokáže při dlouhodobějším působení také poradit s nadváhou, dokáže zmírňovat fóbie a zvyšovat imunitní odolnost.

Pár tipů jak odstranit (nejen) bolest

Bolest hlavy, která může být příčinou stresu, je možné zmírnit masírováním ušních lalůčků. Ušní lalůčky jsou plné akupunkturních bodů, zkuste stlačit ukazováčkem a palcem střed ušního lalůčku. Pokud budete masírovat celý ušní lalůček můžete si pomoci od neklidu.

Migréně můžete zamezit také soustředěním se na spánky. Takzvaná linie koutků očí leží na spáncích mezi okem a horní částí ucha. Obě linie jemně poklepejte bříšky čtyř prstů.

Pokud chcete vyladit své soustředění, tlačte bříškem prstu na bod na kořeni nosu.

Ideální je, pokud stlačujete terapeutický bod ráno, v době oběda a večer, a to po dobu 30 sekund až 2 minut.

V čem tkví přednosti akupresury?

Akupresura působí prostřednictvím vibračního pole organismu, výhodou je naprostá bezbolestnost a žádné nežádoucí vedlejší reakce.

Od počínajících bolestí si můžete pomoci sami, akupresura přináší rychlou úlevu.

Akupresura také předchází bolestem a nemocem, lepší je ale prevence než léčení.

Akupresuru můžete provádět téměř kdekoliv ? doma, v kanceláři, při cestování.

Techniku akupresury se můžete naučit sami z nejrůznějších kurzů a knížek, nicméně je vhodné navštívit zdravotníka, který se akupresurou zabývá. O vhodnosti akupresury by se měli poradit lidé s ortopedickým zraněním, s nemocemi cév, lidé s křehkými kostmi, těhotné ženy.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: