Dárky na poslední chvíli II. ? což takhle dát si masáž?

Dárky na poslední chvíli II. ? což takhle dát si masáž?

Navazujeme další várkou inspirace pro (nejen) vánoční dárky. Dnešními tipy můžete obdarovat nejen muže, ale skvělý zážitek si vychutná třeba Vaše maminka, babička, sestra nebo kamarádka.

Jávské masáže

Důležitým doplňkem kvalitní tělesné kultury je již po staletí masáž. Jeden z receptů, jak je možné ulevit tělu i mysli, nabízí tradiční jávská královská masáž. Současný projekt péče o tělo a zdraví ducha založila v Indonésii princezna Mooryati Soedibyo na základě zkušeností z dětství prožitém v královském paláci.

Cílem masáže je zapomenout na starosti všedních dnů a prožívat jen to, co se odehrává v masážním salónu: maximální uvolnění těla i ducha. Jávská masáž přináší uvolnění a uklidnění při nadměrném duševním a fyzickém vypětí. Blahodárně působí na celkovou kondici organismu, regeneruje pokožku, přivolává spánek, navozuje příjemnou náladu. Odstraňuje únavu a posiluje regeneraci celého organismu. Současně napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra.
Cena podle druhu a doby masáže:   1800 – 2600 Kč

Floating

Floating je jedním z největších objevů zaměřených na relaxaci těla. Je založen na principu beztížného plavání a simulaci dokonalého prostředí Mrtvého moře. Je prováděn v teplé, husté a slané tekutině. Nabízí velmi rychlé uklidnění těla i duše a přináší téměř dokonalé uvolnění kloubům a svalům. Floating také redukuje množství stresových biochemických látek. Floating je zařízení, které bylo vynalezeno v 60. letech v USA. Obsahuje přes 500 litrů koncentrovaného roztoku, ve kterém je rozpuštěno přibližně 350 kg soli z Mrtvého moře. Floating simuluje prostředí Mrtvého moře, umožňuje beztížné plavání těla na hladině a spolu s teplotou lázně vytváří ideální podmínky pro rehabilitaci a regeneraci fyzických i duševních sil. Krevní tlak se stabilizuje, proud krve přináší více výživných a hojivých látek ke všem buňkám v těle, a urychluje tak odplavení odpadních látek. Následkem těchto blahodárných procesů spolu s hlubokou relaxací, uvolnění a dokonalou masáží svalů a páteře umožňuje Floating zlepšení kondice a celkového zdravotního stavu.
Přibližná cena: 1300 Kč

Thajská masáž
  • uvolňuje energetické blokády,
  • stimuluje krevní oběh a cirkulaci lymfy,
  • odstraňuje bolestivost páteře,
  • zlepšuje vylučování odpadů z těla,
  • uvolňuje bolest, napětí a ztuhlost svalů a kloubů,
  • zbavuje pocitů únavy a nervového napětí
  • navozuje hlubokou relaxaci,
  • zvyšuje flexibilitu těla.

Thajské masáže

Základem procedury je pročištění a harmonizace energetických drah a jejich bloků. Pracuje se s energií těla pomocí akupresury a dalších tlakových technik, patrný je indický vliv jogínských protahovacích ásan. Velký důraz je kladen na zklidnění těla a mysli.

Používá se velké množství protahovacích jogínských pozic a při tlakových technikách je využívána tělesná váha terapeuta. Masáž se proto provádí na měkké podložce na podlaze v pohodlném, volném oděvu.
Cena podle druhu masáže a doby trvání: 1300 - 2100 Kč

Masáž lávovými kameny

Jedná se o čínskou metodu, při které se používá 53 hladkých lávových kamenů. Ty se nahřívají ve vodní lázni na teplotu kolem 37-40°C a následně pokládají na tělo. Teplo kamenů, ale hlavně jejich vlnění, působí na meridiány, což jsou energetické cesty vedoucí od konečků prstů na nohou a na rukách po celém těle a náležející ke všem vnitřním orgánům našeho těla. Tyto energetické dráhy bývají často neprůchodné nebo sevřené, a proto energie v našem těle nemůže proudit tak, jak by měla. Tato čínská metoda uvolňuje průtok energie těmito kanály, pročistí je a znovuobnovený tok energie nám dodá neočekávanou sílu a radost.
Cena podle doby trvání, přibližně: 1500 – 2000 Kč


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: