Čínská tlaková masáž

Čínská tlaková masáž

Čínská tlaková masáž je jednou z mnoha léčebných a regeneračních technik tradiční čínské medicíny. Kombinuje hmaty působící ozdravně na pohybový systém ? svaly, vazy, šlachy a klouby a akupresuru (promačkávání zvláštních bodů a drah), která má léčebný účinek na vnitřní orgány, tělesné soustavy a také na lidskou psychiku.

Na rozdíl od klasické masáže, která je chápána jen jako doplňkový rehabilitační a relaxační prostředek, je čínská masáž považována za velmi účinnou léčebnou techniku. Hlavní metodou čínské masáže je masáž bodů a meridiánů, přičemž ale není opomíjeno příjemné relaxační působení masáže. Při masírování masér využívá funkce konkrétních akupunkturních bodů, jejichž výraznou stimulací umožňuje tělu zareagovat a uvolnit potřebné partie v napětí. Jde o jakési "vypínače" v přeneseném slova smyslu. Zmáčknutím některých bodů, dojde k okamžitému uvolnění i u dlouhodobé zatuhlosti.

Masáž je vhodná pro ty, komu nevadí zmáčknutí některých citlivějších bodů. Pracuje se zde s větší silou, která vede k uvolnění. Je intenzivní, hodně stimuluje a spouští v těle čistící režim. U lehčích problémů dochází k okamžitému příznivému efektu, u vážnějších zdravotních problémů se výsledky léčby dostavují postupně (tak jako problém většinou postupně a dlouhodobě vznikal), pak je však zajištěn dlouhodobý efekt léčby.

Masáž hlavy

Má výrazný efekt u celkové únavy, nespavosti, bolesti hlavy, nachlazení, bolesti uší, očí či zubů. Má léčebný vliv na psychiku. Masáž hlavy zahrnuje obličej, uši, vlasovou pokožku a část šíje. Masáž hlavy je nejlépe zkombinovat s masáží šíje, zvláště pokud vaše problémy pramení ze sedavé práce u počítače.

Masáž šíje

Má celkový vliv na organismus a jeho obranyschopnost. Ovlivňuje oběhový systém, má vliv na psychiku a potíže spojené s nachlazením, vysokým krevním tlakem, depresemi, nespavostí, otoky v obličeji, nemoci ORL, bolesti hlavy a ramen.

Masáž zad

Ovlivňuje prakticky veškeré dění v lidském těle: dýchání, zažívání i vylučování. Ovlivňuje pohybový aparát celého těla. Posiluje imunitní systém, je vhodná pro celkovou regeneraci a uvolnění organismu. Bolesti zad, zažívací obtíže, potíže s vylučováním, průjem, zácpa atd.

Masáž pánve

Uvolňuje ztuhlost a bolesti v oblasti pánve. Má přímý vliv na vylučovací a pohlavní orgány, ovlivňuje dolní končetiny a s nimi spojené potíže jako parézy a otoky. Zácpa, průjem, ischias, gynekologické potíže, hemeroidy apod.

Masáž nohou

Nejčastěji se používá při poruchách hybného aparátu a potížích s trávením a vylučováním. Má vliv na vodní hospodářství organismu. Otoky, zažívací obtíže, potíže s trávením, průjem, zácpa, alergie, kožní problémy, bolesti hlavy a zubů, ischias, hemeroidy.

Masáž rukou a nohou

Ovlivňuje dýchání, srdeční činnost a oběhový aparát. Kašel, dýchací obtíže, zácpa, průjem, bolesti krku, bolesti zubů, bolesti kloubů, otoky v obličeji, kožní choroby, uvolňuje ztuhlost svalstva horní končetiny.

Masáž břicha

Ovlivňuje trávení, vylučování a urogenitální trakt. Poruchy zažívání, průjmy, zácpy, zvracení, pohlavní orgány, obranyschopnost organismu.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: