Bylinné čaje III. ? čaj z červené řepy

Bylinné čaje III. ? čaj z červené řepy

Bylinný čaj můžeme připravit i z červené řepy. Přestože jde o čaj poměrně netradiční a nepříliš rozšířený, náš organismus jeho konzumaci jen a jen přivítá.

Čaj s červenou řepou

Slouží k pročištění organismu, dodává tělu cenné minerály, zlepšuje látkovou výměnu a podporuje vylučování škodlivých látek z organismu. Vhodný po užívání antibiotik nebo jiných léků, při nádorových onemocněních a po pobytu v kontaminovaném prostřední. Zvyšuje činnost jater, ledvin a střev.

Červená řepa

Červená řepa obsahuje mnoho pektinu, který podporuje vylučování cholesterolu, olova a radioaktivních látek z organismu. Má poměrně vysoký obsah bílkovin s cennými aminokyselinami, jež jsou prospěšné pro metabolismus mozku. Další významná látka řepy, betain působí protiskleroticky. Obsahuje barviva působící proti vysokému tlaku a příznivě ovlivňují pevnost kapilár.

Díky vysokému obsahu draslíku a hořčíku je vhodná při nemocech srdce a krevního oběhu. Ze známých druhů zeleniny má nejvyšší obsah železa a mědi, je tedy velmi prospěšná pro krvetvorbu. Má vysoký obsah zinku, jódu a manganu, najdeme v ní i fluor, kobalt, lithium a vanad. Díky tomuto komplexu podporuje tvorbu inzulínu a podporuje zrakovou ostrost. Díky obsahu vlákniny podporuje činnost střev. Celkově posiluje náš metabolismus. Co řepě nebylo do vínku dáno, jsou vitamíny. Obsahuje poměrně malé množství vitamínu C, málo karotenu a vitamínů B1 a B2.

Urologický čaj

Čaj působí močopudně a podporuje funkci močových cest.

Bylinné čaje - čaj s červenou řepouBylinné čaje - urologický

Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze:

Všechny díly seriálu: